ABB “çocuklar üşümesin” diyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “çocuklar üşümesin” diye Türkiye’de ilk kez doğal gaz desteğine başladı. 3 yıldır yaklaşık 200 bin aile doğal gaz ve kömür desteği alıyor, çocuklar üşümüyor.
Modern çağın en güncel sorunlarından biri nitelikli beslenme sağlanamaması… Bunun sonucunda çocuklarımız bodur kalıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocuklar protein alsınlar diye 2 yıldır her ay yaklaşık 200 bin aileye birer kilo et desteğinde bulunuyor, yine çocuklar gelişimlerini tamamlasınlar diye 12 bin ilkokul öğrencisine kantin desteğinde bulunuyor.
Kimse aç ve açıkta kalmasın diye, çocuklar eğitimlerinden mahrum kalmasın diye;
918 köye internet desteği,
160 bin öğrenciye kırtasiye,
7 bin 500 öğrenciye servis,
12 bin 500 öğrenciye otobüs abonmanı,
3 bin öğrenciye sınav ücreti, 17 bin aileye ekmek ve
50 bin çocuk için süt desteği veriliyor.
Hatta 113 bin öğrenciye karne hediyesi, 105 bin çocuğa bayram harçlığı ödemesi bile yapıyor ki, bu çocuklarımız akranlarının yanında mahzun kalmasınlar, bu yardımlar nesilden nesile sürmesin, okusunlar, kendilerine ve ülkelerine yararlı bireyler olsunlar istiyoruz.
Hükümet emeklilere 5 bin TL ek ödeme kararını duyurdu. Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım alan yaklaşık 20 bin emeklimize zaten her ay 1250 TL destek ödemesinde bulunuyor, dördüncü kez ödeme yaptı.