Belözoğlu: İşimiz kolay değil

MKE Ankaragücü Trendyol Süper Lig 17. hafta maçında oynayacağı Atakaş Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Ankaragüçlü taraftarlar da antrenmana gelerek takıma moral verip destek oldular. MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Beştepe Tesislerinde yapılan antrenman öncesi basına açıklamada bulunarak yaşadıkları sürecin kolay olmadığını ve oyuncuları saha içerisinde güçlü kılmak için çalıştıklarını ifade etti. Belözoğlu, verilen cezalardan sonra yaşanılanların kolay olmadığına vurgu yaparak, “Oyuncularımızı motive edeceğimizi düşündüğümüz bir süreç yaşayacağız. İnşallah sürekli hale gelir. Bir an önce başkanımız da bu anlamda özgürlüğüne kavuşursa, oyuncularımız da çok daha motive olarak sahada yer alacaktır” dedi.
Belözoğlu yaşanılanlardan dolayı üzgün olduğunu belirterek,  “Camia için sayın Başkanımız için kolay bir süreç değil. Her şeyden daha önemlisi bir futbol adamı olarak, kariyerinin, yaşamının 25 senesini bu işe adamış bir sporcu olarak, daha sonra teknik adam olarak çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum.  Sayın Başkanımızın şuan yaşamış olduğu süreç tabii ki de futbolun kendi içinde kırmızı çizgileri var. Bunların aşılmasına binayen bunu kendisi de bunu dile getirdi. Üzgün olduğunu ifade etti. Şuan bizim başkanımız tutuklu olarak yaşamış olduğu sürece binayen en büyük  sıkıntıyı yaşayan kendisi. Ankaragücü’ne yıllarını vermiş. Maddi manevi bu kadar destek vermiş. Bu görevinden dolayı bu mesleği kabul etmiş birisinin bu süreci yaşaması kolay değil.  Geçmişte birçok kez göstermiş olduğu fair play’e binayen ödül almış birisi. Bu tarafın da unutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Onun da ötesinde camiamızın ve kendisinin yaşamış olduğu süreçte görmüş olduğunuz gibi taraftarımızın vermiş olduğu destek, camianın bütünleşmesi çok önemli ve değerli. Biz de sahanın içinde hem kulübümüzü, camiamızı daha güçlü çıkaracak süreçleri inşaa etmek adına elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Ankaragücü çok büyük bir camia. Beklenti burada her zaman yüksekti. Ama bu yaşanılan süreçten sonra oyuncularımın sorumlulukları daha da arttı. Biz de bunun bilinciyle sahada sportif olarak kulübümüzü en yükseğe çekme adına daha da motive olacağız. Bunu camiamızın ve taraftarımızın bilmesini isterim” diye konuştu.
BELÖZOĞLU: İŞİMİZ KOLAY DEĞİLBelözoğlu, verilen cezalardan sonra yaşanılanların kolay olmadığına vurgu yaparak, “Oyuncuların beklentileri, saha içinde oyunculardan beklenilenin ne olduğunu bilerek hareket etmeleri gerekiyor. Geçmişte buna yakın olmasa da benzer süreçleri yaşamış bir sporcuyum. Oyuncuların motive olması lazım. Burada bize görevler düşüyor. Sahada güçlü kılmak için bunu sadece motivasyonla da götüremezsiniz. Oyuncularımıza sahanın gerçeklerini, futbolun gerçeklerini de uygulatmamız gerekiyor. Bizim işimiz kolay değil. Ama bundan kaçacak ve çekinecek bir durumumuz yok. Bilgimize, becerimize, tecrübemize inanıyoruz. Oyuncularımızın bir ve bütün hareket ettiğinde herkese meydan okuyabilecek bir takım olduğunu biliyoruz. Dersimizi ona göre çalışacağız. Oyuncularımızı motive edeceğimizi düşündüğümüz bir süreç yaşayacağız. İnşallah sürekli hale gelir. Bir an önce başkanımız da bu anlamda özgürlüğüne kavuşursa, oyuncularımız da çok daha motive olarak sahada yer alacaktır” dedi.
‘KAZANARAK YOLUMUZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ’Atakaş Hatayspor maçı hazırlıkları ile ilgili de konuşan genç teknik adam ,”Bu ligde her maç zor. Maç kazanmak zor. Öyle baktığımızda her takımın inişli, çıkışlı periyotları olabilir. Hatayspor da lige çok  iyi başlamış bir takım. Sonrasında belirli bir düşüş yaşadılar. Bu da doğaldır. Ama her maçın kendi içinde barındıran zorluklarla karşılaşacağımızı biliyoruz. İki takım için de zor bir maç olacak. Biz bu süreçte camiamızı mutlu edecek yüzünü güldürecek, taraftarlarımızın, başkanımızın, yöneticilerimizin, bu camiaya gönül vermiş kim varda onları mutlu edecek skor almak için çalışacağız. Her maçımızı kazanmak için oynayacağız. Ankaragücü’nün kazanan ve kaybetmeyen bir kimliğe bürünmesini daha da önemsiyorum. Bunu da son dönemde yakalamış gibi görünen bir takım var. Bunu devam ettirmek. Kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.
Belözoğlu, tutuklu bulunan eski başkan Faruk Koca’yı ziyaret ettiğini. Sohbet ettiklerini ifade ederek. Faruk Koca’nın güçlü bir karakter olduğunu belirterek kendisinin de bu olayla ilgili üzüntüsünü dile getirdiğini vurguladı.