Çankaya Aksu Caddesi’nin sel çilesi son buluyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’nın yıllardır ihmal edilen sorunlarını program dâhilinde tek tek gündemine alarak çözmeye devam ediyor.
Başkentte hiçbir ayrım yapmadan tüm ilçelerin altyapısını güçlendirmek ve yaşam kalitesini artırmak için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren ASKİ, şimdi de Fidanlık ve Sağlık Mahalleleri Aksu Caddesi’nin sel çilesine son vermek için harekete geçti. Bölgede, 260 bin liralık altyapı yatırımı gerçekleştiren ekipler, 44 metre 600 mm beton boru ve 21 adet ızgara imalatı inşa ediyor.
AKSU CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI
ASKİ ekipleri, Fidanlık ve Sağlık Mahalleleri Aksu Caddesi’nde daha önceki hatların yetersiz oluşu ve yanlış bağlantılar sonucu oluşan sıkıntıları gidermek için 1. kademe çalışmalarını başlattı.
Bölgedeki yağmur ve su baskınlarının önüne geçmeyi planlayan ekipler, İncesu deresinin deşarjını sağlayacak yağmur suyu hatlarıyla birlikte bu sıkıntının giderilmesini hedefliyor.
‘‘YAŞANAN BASKINLARIN ÖNÜNE GEÇMEYİ PLANLIYORUZ’’
Ekiplerini çalışmalarını yerinde inceleyen Bölge Su ve Kanal İşletme Daire Başkanı İlteriş Çankaya şu bilgileri verdi:
‘‘Çankaya ilçesi Fidanlık ve Sağlık Mahalleleri Aksu Caddesi üzerinde yer alan daha önceki hatların yetersiz oluşu, yanlış bağlantılar sonucu yoğun yağışlarda sel baskınlarının yaşanması nedeniyle sorunlu ve hatalı imalatların düzeltilmesi, sıkıntıların giderilmesi için 1. kademe aşamasının çalışmasını başlattık. Buradaki çalışmalarımız sonucu yağmur ve su baskınlarının önüne geçmeyi ve İncesu Deresi’ne, tamamen deşarjını sağlayacağımız yağmur suyu hatlarıyla bir daha böyle bir sıkıntının yaşanmamasını planlıyoruz. Bu ilk aşama çalışmamız ikinci aşama çalışmamız da olacak. Trafik ve gerekli izinlerin alınmasına müteakip çalışmaları tamamlayıp burada yaşanan sel baskınların önüne geçmeyi hedefliyoruz.’’
Bölgedeki yağmur ve sel sorununun tamamen çözülmesi için ekipler çalışmalarına devam edecek.