Hacıkadın kent ormanı sonbaharda da piknikçilerin tercihi

“Yeşilin Başkenti” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkente yeni park ve rekreasyon alanları kazandırmaya devam ediyor.
Park Ankara adıyla Başkentlileri ağırlamaya başlayan alan; günübirlik aktivitelerden düğün salonlarına, barbekülü bungalovlardan çadır ve karavan kampına kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.
7’DEN 70’E BAŞKENTLİLER ÇEŞİTLİ ETKİNLİĞİ BİR ARADA BULUYOR1500 dönüm alan üzerine kurulan “Hacıkadın Kent Ormanı-Park Ankara”, barbekülü 81 bungalovu, ATV alanı, taş evi, at çiftliği, kayak pisti, paintball sahası ve 800 kişilik BelpaCafe ile 7’den 70’e Başkentlileri ağırlıyor.
Bölge 3 farklı giriş kapısıyla Ankaralıları farklı alanlara yönlendirecek şekilde karşılıyor. Kuzey Ankara girişinden günübirlik aktivitelere, Bağlum girişinden araçla ulaşım sağlanan aktivitelere ve Pursaklar girişinden ise düğün salonlarına ulaşım rahatlıkla sağlanabiliyor.
ŞEHRİN MERKEZİNDE ORMANDA PİKNİK KEYFİŞehrin merkezinde ormanla iç içe zaman geçirme imkânı sunan Büyükşehir Belediyesi, pek çok etkinliği vatandaşlarla buluşturuyor.
 Aileleriyle Hacı Kadın Kent Ormanı’na piknik yapmaya gelen vatandaşlar, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:
-Azat Gedik: “Ben buraya ikinci kez geldim. Marketi var, tuvaletler tertemiz. Hamaklar var, ihtiyacımız olacak her şey var. Aile ortamı var burada. Zaman burada hızlı ve eğlenceli geçiyor.”
-Faruk Güney: “Burada zaman güzel geçiyor. Eskiden atıl bir yerdi. Güzel bir ortamda piknik yapıyoruz. Eski hali kullanılmayan bir yerdi. Bölüm bölüm yapılmış, gayet güzel olmuş.”
-Ali Aragüce: “Gelişmeler çok güzel. Çeşmeler yapılmış parka, çeşme yetmiyordu ek çeşmelerin yapılması faydalı olmuş. Git gide güzelleşiyor. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.”