Halkbank’tan iki pasör takviyesi

2023-24 sezonunda üç kulvarda yarışan Halkbank, Aslan Ekşi’nin sakatlığı nedeniyle boşalan pasör pozisyonunu iki transferle güçlendirdi.
Başkent ekibi daha önce de ülkemizde oynayan Kanadalı pasör Jay Michael Blankenau ile tecrübeli oyuncu Batuhan Duman’ı renklerine bağladı.
27 Eylül 1989, Edmonton-Kanada doğumlu başarılı pasör 1.94 metre boyunda; smaç yüksekliği 3.34, blok yüksekliği de 3.07 metre.
Halkbank’ın kulüp tarihindeki üçüncü Kanadalı pasörü olan Jay Blankenau daha önce KRU Cougars, University of Calgary Dinos, Team Canada Full Time Centre, MAS Niki Aigniou (Yunanistan), Abiant Lycurgus Groningen (Hollanda), SWD Powervolleys Düren (Almanya), VC Greenyard Maaseik (Belçika), Arkas Spor, Projekt Warszawz (Polonya), Tourcoing Lille Metdopole (Fransa), PAOK Thessaloniki takımlarında forma giydi.
Kanadalı yıldız transferi ile ilgili şu görüşleri paylaştı:
“Bu takımın bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Bazı oyuncuları önceden tanıyorum. Çok kaliteli çocuklar ve kaliteli voleybolcular. Onlara katılıyor olmaktan heyecanlıyım. Ayrıca takımla ve Ankara taraftarlarıyla buluşmak için sabırsızlanıyorum.”
Batuhan Duman
Halkbank’ın yaptığı ikinci pasör transferi ise Batuhan Duman.
21 Mayıs 1993 doğumlu genç oyuncu 1.95 metre boyunda. Batuhan Duman’ın smaç yüksekliği 3.30 metre, smaç yüksekliği 3.20 setre.
Batuhan Duman TVF Spor Lisesi’nde başlayan voleybol yaşamında sırasıyla Ziraat Bankası, İnegöl Belediyesi, Palandöken Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediye, Alanya Belediyespor, Al-Peshmerga (Irak), Bulancak Belediyespor, Şiran Akademi Spor Kulübü, DKSE Dunaújváros (Macaristan), TÜRŞAD ve Tarım Kredi takımları için oynadı.
Halkbank takımında forma giyecek olmasının mutluluğunu yaşadığını dile getiren Duman, “Üç kulvarda başarı arayan bir kulüpte yıldız oyuncularla aşnı takımda olmak heyecan verici. Bu fırsatı iyi değerlendirmek hem takımıma katkı yapmak hem de kendimi geliştirmek adına çok çalışacağım” dedi.