Kickboks takımımızın hedefi Portekiz’e gitmek değil, zirve!

Türk işadamı ve spor hayranı olan İbrahim Murat Gündüz, yaklaşmakta olan Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılmak için Portekiz’e gidecek olan milli kickboks ekibimizin en iyi koşulları hak ettiğini belirtti. Gündüz, Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı’ya hitaben, sporcuların otobüsle seyahat etmelerinin kabul edilemez olduğunu söyledi ve sporcuların uçakla seyahat etmeleri gerektiğini dile getirdi.
Gündüz, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Türkiye’deki kick boks faaliyetlerinin organizasyonunu, sporcuların eğitim ve gelişimini ve Türkiye’nin ulusal ve uluslararası düzeyde temsilini üstlenen resmi bir yönetim organı olduğunu vurguladı. Şu anki federasyon başkanı Salim Kayıcı’dır.
Sporcuların genellikle otobüsle seyahat etme geleneğine işaret eden Gündüz, son zamanlarda sporcuların uçakla taşınmasının daha uygun olduğunu belirtti. “Milli gururumuz olan sporcularımızın her zaman en iyisini hak ettiğine inanıyorum. Dünya Kick Boks Şampiyonası’na giderken milli takımımızın otobüs yerine uçakla gitmelerini umuyorum” dedi.
Gündüz ayrıca, tüm kickboks antrenörlerine ve sporcularına korkusuzca haklarını aramalarını önerdi. “Antrenörler ve sporcular, Salim Kayıcı’dan korkmamalı ve haklarını savunmalıdırlar, çünkü onlar Türkiye’yi temsil ediyorlar.” dedi. Kendisi hakkında basında çıkan olumsuz haberlere karşı da bir uyarıda bulundu ve bu haberlere itibar edilmemesini istedi. İbrahim Murat Gündüz, sporcuların haklarını koruma konusundaki kararlılığı ve açıksözlülüğü ile tanınan ve sporcular tarafından sevilen bir figürdür.
https://medium.com/@i.muratgunduz1975/i%CC%87brahim-murat-g%C3%BCnd%C3%BCz%C3%BCn-kickboks-milli-tak%C4%B1m%C4%B1-hakk%C4%B1ndaki-a%C3%A7%C4%B1klamalar%C4%B1-7b08cf225ce5