Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi’nin gurur tablosu

Öğrenciler yılın yorgunluğunu yaptıkları kutlamalarla atmaya çalışırken Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve idarecileri de başarılı yılın keyfini, heyecanını yaşıyor. Okul içinde yaptıkları çalışmaları sergileyip örnek olmaya devam ediyor.
Sınav stresinden kurtulan öğrenciler mezuniyetin yaklaşmasıyla okulda yapılan organizasyonlara katılıp, tatile gitmenin ve üniversiteli olmanın hayalini yaşıyor. Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesinin Okul Müdürü İlhan Topcu çok başarılı bir yıl geçirmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, mutlu öğretmen ve öğrencinin olduğu her okulda başarının devam edeceğine ve kendilerine düşen görevi en iyi şekliyle yapmanın mutluluğuna değindi.
Okul Müdürü İlhan Topcu yaz tatiline girmeden önce yaptıkları etkinliklere ilişkin, “Okulumuz bahçesinde düzenlenen mezuniyet kutlamaları öncesi, Md. Yrd.sı Nebi Yılmaz liderliğinde mezun olacak öğrencilerimizle birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktık. Başarılı müzisyenlerimizle birlikte tiyatrocularımız, eskrimcimiz, masa tenisçilerimiz, basketbol ve voleybolcularımızla gurur duyduk. Diseksiyon ve deneysel çalışmalara özen gösterdik ve onları üniversiteleri gezdirerek oryantasyon yaptık” dedi. 
İlhan Topcu konuşmasına şöyle devam etti:
“Başarılı olmak için öğretmenlerin öğrencileri doğru yönlendirdiği bir okulda sadece bilim alanında değil sanat ve spor alanlarında da yönlendirilmesi gerektiğine inanan biriyim.”
Bu doğrultuda Müzik Öğretmeni Şule Oktay da yıllardır eğitim camiasının içinde olduğunu belirtirken çok yetenekli öğrencilere sahip olmanın gururunu yaşadığını belirtti.
Şule Oktay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hayatım boyunca eğitim ve müziğin içinde olmanın gururunu yaşarken hala sanatsal faaliyetlerime devam etmekteyim. Sosyal yaşamın hayatı olumlu kıldığına ve enerji dolu bir hayat yarattığına inanıyorum. Nerede duruyorsak ona layık olmaya çalışıyorum. Ülkemin birçok yerinde görev alırken her türlü öğrenciyle karşılaşıp onlardaki yeteneği keşfetmek ve sanatın içine dahil etmek kadar keyif verici bir şey olamaz. Sadece okulumdaki çalışmalara değil il ve ilçedeki yarışmalara da öğrencilerle hazırlanıp başarılar elde etmek gurur vericidir. Sesi güzel ve kulağı doğru olan öğrencileri keşfedip okul içindeki etkinliklerde görevlendirerek kendilerini görmelerini ve gelişmelerini sağlıyorum. İsteyen öğrencileri de okul dışındaki sanatsal faaliyetlere yönlendiriyorum. Birçok öğrencimi bu anlamda keşfetmek ve geri dönütleri görmek benim için çok sevindiricidir.”
Uzun süredir Reha Alemdaroğlu’nda görev alan Şule Oktay aynı zamanda Sultaniyegâh Türk Müziği korusunda korist ve solist olarak sanatsal çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “covid” başta olmak üzere birçok bestesiyle birlikte Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi’nin teneffüsünde duyulan bestenin de kendisine ait olduğunu ekledi.
Öğrencilerini mezun etmenin sevincini yaşayan İlhan Topcu öğrencilerine şöyle seslenerek sözlerini sonlandırdı: “Sevgili öğrencilerimiz gelecek sizi korkutmasın çünkü yarınlara attığınız ilk adımlar sağlamdır. Sizleri başarı ve mutluluk dileklerimizle uğurluyor, önünüzdeki tüm umut kapılarının açılmasını içtenlikle diliyoruz.”