Yenikayı Mahallesi konağına kavuştu

Sincan Belediyesi son dönemde ardı ardına yaptığı açılışlarla adından söz ettiriyor. 3 adet havuzu, 5 adet kreşi, içinde hanımlar ve güngörmüşlere yönelik lokallerin olduğu sosyal tesisi kısa sürede tamamlayarak hizmete açan Sincan Belediyesi, Yenikayı Mahallesi’ni muhteşem bir konağa kavuşturdu.
Bölgenin kültürünü yansıtan mimari duruşuyla mahalleye estetik bir görünüm katan Yenikayı Mahalle Konağı, görenlerden tam not aldı. Sedirli oda, toplantı odası, yemekhane, çay ocağı gibi alanların özenle dizayn edildiği konağın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Sincan Kaymakamı Levent Kılıç da katıldı.
“Burası Dolu Dolu Olsun”Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, konağın mahallenin cazibesini arttıracağına dikkati çekti.
“İnanıyorum ki köyümüzün cazibesini arttıracak. Lütfen burayı boş bırakmayın, dolu dolu olsun. Burası çocukların, gençlerin cıvıltılarıyla dolsun. Kadınlarımız şenlendirsin burayı. Hanımlar elini çekerse olmaz, siz muhakkak işin içinde olmalısınız. Mahalle konağımız tarihi dokusu, çok amaçlı hizmet alanları ile mahalle kültürünün, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılacağı bir mekân olarak 7’den 70’e tüm Yenikayı sakinlerine hizmet edecek. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
Açılışın ardından Başkan Ercan ve beraberindekiler konağın içini gezdi. Vatandaşlara lokma tatlısı ikram edildi.