Yenimahalle’de Çocuk Tiyatroları Festivali başladı

Yenimahalle Belediyesi,kültür sanat etkinlikleri kapsamında eğitim öğretim yılı ara tatilini, çocuk oyunları temalı “Çocuk Tiyatroları Festivali” ile eğlenceye dönüştürüyor.
Yenimahalle’de geleneksel hale gelen Çocuk Tiyatroları Festivali, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde “Niloya Müzik Kutusu” adlı müzikal ile başladı.
Niloya’nın yeni müzikali “Müzik Kutusu”Yeni sezona yepyeni bir müzikal ile “Merhaba” diyen ekranların sevilen çizgi film kahramanı Niloya, Yenimahalle’de minik dostları ile buluştu.Niloya ve yakın arkadaşları Mete ile Tospik, hafızalara kazınan şarkılarının da yer aldığı “Müzik Kutusu” adlı sahne gösterisi ile çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkardı.Çocukların yoğun ilgi gösterdiği müzikalde çizgi kahramanlar, duydukları gizemli sesin peşine düşerken, bu arayışa minik dostlarını da dahil etti. Niloya ve arkadaşları, doğru beslenme, kişisel bakım, çevre ve hayvan sevgisi konularında eğitici ve öğretici mesajlar verirken aynı zamanda çocuklara eğlenceli saatler yaşattı.
Festivalde sahne Kukuli, Harika Kanatlar ve Keloğlan Masalları’nınFestival kapsamında, 15 Kasım Çarşamba Kukuli, 16 Kasım Perşembe Harika Kanatlar saat 14.00 ve 16:00 seansları ile Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Genco Erkal Salonu’nda 18 Kasım Cumartesi günü ise Keloğlan Masalları saat 13.00 ve 15.00’da 2 seans halinde Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda çocuklar için sahnelenecek.Çocuklarını oyunlara götürmek isteyen vatandaşlar, davetiyelerini Dört Mevsim Tiyatro Salonu’ndan ya da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nden ücretsiz olarak temin edebilecek.
Tüm çocukları festivale davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Amacımız aydınlık yarınımız olan çocuklarımızın yaşadığı çevreye ve topluma duyarlı, bilim ve sanatla iç içe yaşayan bireyler olarak yetişmesidir. Çocuklarımızın ara tatillerinin dolu dolu eğlenceli geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.