Ankara Divriği Kültür Derneği Başkanlığına Hurşit Aydoğan seçildi

Ankara Divriği Kültür Derneği’nin (ADKD) 52.Olğanüstü Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa  Hurşit Aydoğan seçildi.  Çankaya Belediyesi Maltepe Yılmaz Güney Sahnesi’nde yapılan genel kurula  kırmızı liste ile İş İnsanı Hurşit Aydoğan, Beyaz liste ile şair Mustafa Çınar  başkan adayı oldu. 486  delegenin katıldığı  genel kurulda  Hurşit Aydoğan 268 delegenin oyunu alarak başkan seçildi. Mustafa Çınar ise 215 oy alırken,3 oy da geçersiz sayıldı.
GENÇLER KADINLAR ELE ELEADKD Başkanlığına seçilen İş İnsanı ve aynı zaman eski bir amatör futbolcu olan Hurşit Aydoğan, başkan seçildikten sonra  delegelere teşekkür konuşması yaptı. Seçimde  kimsenin kaybetmediğini    Divriği’nin kazandığını vurgulayan Aydoğan şunları söyledi.
“Divriği’ye hizmet vermek için yola çıktık. Tam bir demokrasi şöleni içinde geçen genel kurulumuzda kazanan Divriği oldu. Gençler ve kadınlarla  Divriği Kültür Derneği çatısı altında  örgütleneceğiz  Gençlik ve Kadın komisyonunu  hayata geçirip, hem gençleri hem de kadınları derneğimize kazandıracağız. Ayrıca Sanat Kültür, Sosyal Etkinlikler, Basın Yayın ve Sosyal Medya, Eğitim ve Projelere Komisyonu ile  Divriği İletişim Merkezini hayata geçireceğiz. Öğrenicilerimize  verilen burs miktarını da artırmak için çalışmalar yapacağız”
YENİ YÖNETİMBaşkan Hurşit Aydoğan’ın yönetim kurulu şöyle oluştu; Selin Kahraman Türkyılmaz, Sultan Mert Ertürk ,Serhat Ergün, Berkay Köse, Cem Ganonde ,Mehmet Onat Yıldırım, Yasemin Ermiş, Adnan Büyükimdat, Suat Atay, Safiye Türk
KOMİSYON BAŞKANLARIKadın Komisyonu Başkanı: Hatice Aydoğan, Gençlik Komisyonu Başkanı: Gürcan Karabaş, Divriği İletişim Komisyonu Başkanı: Mert Onat Yıldırım Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı: Satı Sicim Han, Sosyal Etkinlikler Komisyonu Başkanı: Murat Çınar ,Basın ve Sosyal Medya Komisyonu Başkanı: Berkay Köse