Başkan Yaşar inşaatları denetledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, inşaat çalışmaları aralıksız devam eden Şentepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi, Anadolu Mahallesi Yenimahalle Evi ve baştan aşağı yenilenen Gazi Mahallesi Semt Birimi’nde incelemelerde bulundu.
İnşaatları gezerek süreç hakkında yetkililerden bilgi alan Yaşar, Yenimahalle’nin dört bir yanını eşit gelişmişlik seviyesine ulaştırmak için 15 yıldır dur durak bilmeden her mahalleye yatırımların sürdüğünü belirtti.
Gösterişe değil halka dokunan projeye yatırımVatandaşın parasının, hiçbir amaca hizmet etmeyen sadece gösteriş için yapılan yatırımlara değil eğitim, sanat, kültür, spor gibi birçok alanda halka dokunan ve vatandaşın kişisel gelişimine katkı sunan projelerde kullanıldığını ifade eden Yaşar, “2009 yılında tek bir hizmet binası ile devraldığımız Yenimahalle’nin dört bir yanına yüzlerce hizmet noktasını kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Amacımız dil, din, ırk ve siyasi düşünce ayırt etmeksizin her mahalleye eşit hizmet götürmek. Yaptığımız yatırımlarla ilçemizin merkezinde ne imkan varsa en uzak mahallesinde de aynı olanaklara ulaşmak mümkün” dedi.
Yedinci Yenimahalle Evi açılışa hazırGünümüzde belediyeciliğin sadece asfalt, kaldırım, temizlik gibi hizmet kollarından ibaret olmadığının altını çizerek sözlerini sürdüren Yaşar, “Hali hazırda yaptığımız alt yapı çalışmalarının dışında Yenimahalle sakinlerinden gelen istek ve taleplere kayıtsız kalmayarak eğitim, kültür, spor alanlarında birçok yatırım ve tesis inşa ettik. Yenimahalle Evleri projesi ile vatandaşımız taziye, düğün, kına, asker uğurlaması gibi birçok etkinliği ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor. Yakın zamanda Anadolu Mahallesi’nde 7’nci Yenimahalle evini hizmete açacağız” şeklinde konuştu.
Pazar yerlerine yeni bakış açısıYaşar, “Pazar yerleri konusuna yeni bir bakış açısı kazandırdık. Haftanın bir günü pazar alışverişi yapılıyor diğer kalan günlerde ise kadınların ve çocukların eğitim aldığı, vatandaşın belediye hizmetlerine ulaştığı semt birimi gibi birçok unsuru içerisinde barından sosyal tesis olarak değerlendiriyoruz. 8 bin 500 metre kare inşaat alanına sahip Şentepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi, bölgeye hareketlilik katarak 7’den 70’e ilçe sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Vatandaşın alışveriş ihtiyaçlarının yanı sıra kütüphane, etüd merkezi,  YENİMEK merkezi, semt birimi, zabıta noktası gibi birçok hizmet noktası sosyal tesisimizde bulunacak” şeklinde konuştu.