Başkan Yaşar Yozgatlıları yalnız bırakmadı

Yenimahalle Belediyesi, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği birlik ve beraberlik yemeğine ev sahipliği yaptı. Yozgatlıları dayanışma yemeğinde yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyetin değerlerine inanan bir neslin yetişmesi için hemşeri derneklerine büyük görev düşüyor” dedi.
Yozgat, Kars, Erzurum, Çorum gibi birçok ilin hemşeri dernekleri temsilcilerinin de katıldığı etkinliğe Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Başkanı Mesut Ayvazoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
STK’ların yanındayızBaşkan Yaşar, “Ülkemizde barışın, hoş görünün ve kardeşliğin devamı için hemşeri dernekleri büyük görev üstleniyor. Yenimahalle Belediyesi olarak Cumhuriyetin kazanımlarını sahiplenen her STK ve hemşeri derneğine tam destek veriyoruz. İnsanlar bu dernekler aracılığı ile acı günde tatlı günde bir arada oluyor. Ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bu süreçte hemşeri dernekleri paylaşmayı ve dayanışmayı ön plana alarak insanların bu zor süreci atlatabilmesinde fayda sağlıyor. Ne kadar karanlık günler yaşarsak yaşayalım Cumhuriyetin ilkelerine sıkı sıkıya tutunarak, birlik olarak bu zor günleri atlatacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.
Yaşar’a teşekkür plaketiHemşeri derneklerine verdiği destekten dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür plaketi veren Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Başkanı Mesut Ayvazoğlu, “Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu’na her zaman katkı sunan ve destek olan Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum. Federasyon olarak Atatürk’ün çizdiği çağdaş ve aydınlık yolda ilerleyecek, Cumhuriyete her zaman sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.