Cumhuriyetin gücü

Başkentin asırlık çınarı MKE Ankaragücü Trendyol Süper Lig’in 10. haftasında Yılport Samsunspor’u konuk etti. Eryaman Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada başkent ekibi 71. dakikada Efkan Bekiroğlu ve 75. Dakikada Ali Sowe’un golleriyle sahadan 2-0 galibiyetle ayrılarak üç puanın sahibi oldu. Oyuncular sahaya “Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun” pankartı ile çıktılar.  Cumhuriyetin 100. yılında mücadeleyi 2-0 kazanan MKE Ankaragücü puanını 12 ye çıkararak 11. sıraya yükseldi. Samsunspor ise 2 puanda kaldı. Başkent ekibi haftaya deplasmanda Başakşehir ile oynayacak.
EMRE BELÖZOĞLU: CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA TARAFTARIMIZI MUTLU ETMEK BİZİM İÇİN AYRI BİR HUZURMKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu maç sonrası yapılan basın toplantısında, Cumhuriyet’in 100. yılında , İmalatı Harbiye’nin öğrencilerinin kurmuş olduğu bir takımda maça çıkmanın kendisi için şeref olduğuna vurgu yaparak, “Cumhuriyetimizin 100. yılı. Cumhuriyet bizim sahip çıkmamız gereken en önemli değerimiz. Gazi Mustafa Kemal ve bütün silah arkadaşlarının bize emaneti. Böylesine önemli bir süreçte Cumhuriyetimizin 100. yılında Ankaragücü gibi İmalatı Harbiye’nin evlatlarının, İmalatı Harbiye’nin öğrencilerinin kurmuş olduğu bir takımda Cumhuriyet’in 100. yılında maça çıkmak benim için bir şereftir.
Burada oyuncu arkadaşlarıma da böylesine tarihi bir akşamda maçı kazanarak camiamızı, taraftarımızı, bizleri mutlu etmesi çok önemliydi. Bundan dolayı çok mutluyum. Maçla alakalı hazırlık ne yaptıysak oyuncu arkadaşlarım saha içerisinde bunu yapmaya çalıştılar. Gayret ettiler kazanmak için oynadık. Net bir galibiyet aldık. Oyunun bazı bölümleri var. Hızlanmamız gereken oyunun oturması için biraz da süreye ihtiyacımız var. Ama ben genel fotoğrafa büyük fotoğrafa baktığımda isteyen, arzu eden, mutlu olan, sahada bir şeyler yapmaya çalışan, kim oynarsa oynasın hep bir bütün  olarak hareket eden bir oyuncu grubu görüyorum. Geçen haftanın da üzüntüsüyle beraber maça asıldılar. İstediler kazanan taraf olduk Hepsini tebrik ediyorum.  Bu önemli günde, bu tarihi günde kazanmak. Cumhuriyetimizin 100. yılında taraftarımızı mutlu etmek bizim için ayrı bir huzur ve mutluluk oldu” ifadelerini kullandı.
GISDOL: GELİŞTİRMEMİZ GEREKEN DAHA ÇOK YÖNLERİMİZ VARSamsunspor Teknik Direktörü Markus Alfred Gisdol ise sahada takımın bir çok problemi olduğunu gördüğünü ifade ederek bu problemleri düzeltmek için çalışacaklarını söyledi.
Gisdol, “ Geçen haftaya oranla hemen hemen aynı ilk 11’le çıktık maça bu hafta. Ama geçen haftaya oranla kesinlikle farklı bir performans gösterdik. Rakibimizin hareketliliği gayet iyiydi. Bizim sahada birçok problemlerimiz olduğunu fark ettik. Tabii ki de kararlı bir şekilde bu problemlerin üzerine giderek bunları düzeltmemiz gerekecek. Ve Geliştirmemiz gereken daha çok yönlerimiz var. Bu yolculuk kesinlikle uzun olacak. Bu uzun yolculukta adım adım ilerleyip her hafta daha iyisini yapmaya çalışacağız” diye konuştu.