Erdoğan’a yeni A Takımı geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 256 kişilik listeyi 76 kişiye düşürüyor. AK Parti yönetimi artık yeniliyor.
Genel seçimlerden sonra AK Parti tabanından mesaj alan Erdoğan A Takımını kuruyor. AK Parti yöneticilerinin birçoğu koltuğunu kaybediyor. Parti yönetiminde bugüne kadar görev alan birçok yönetici artık koltuğunu bırakacak. Yeni kurulacak olan A takımı Erdoğan ile bire bir çalışacak.
AK Parti 7 Ekim’de kongreye gidiyor. MKYK listesi komple değişiyor.  AK Parti yöneticileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir taslak sundu. Bu taslakta 256 kişilik bir liste vardı. Bu liste kulislere göre 76’ya indirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu liste üzerinde bir çalışma yapacak. Yeni kadrosunu kuracak ve parti genel merkezini yenileyecek.
Erdoğan’ın MKYK disiplin ve etik kurallar ile demokrasi hakem heyeti başta olmak üzere AK Parti Genel Merkezinde görev alan 143 isim üzerinde yüzde 65’i bulan bir değişimi gerçekleştireceği kulisleri hareketlendirdi.
Yeni kurulacak olan A Takımında birçok isim bulunuyor. Erdoğan bu isimler üzerinde bir karar verecek. Ve önümüzdeki günlerde bu isimlerle AK Parti kongresine gidecek. 3 dönem kuralına takılan ve yeni milletvekili olanlarda A Takımı listesine girecek.
Genel seçimlerde AK Parti tabanından mesaj alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Parti Genel Merkezini yenileme kararı almıştı. Erdoğan partiye artık yeni imaj getirecek. Bazı siyasetçiler yüzünden AK Parti birçok yerde oy kaybetti. Erdoğan artık hata yapan bir siyasetçi istemiyor.  Parti’ye artık yeni yüzlerle devam edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tutumu AK Parti tabanında memnuniyetle karşılandı.
AK Parti şimdi kongre hazırlığı yapıyor. Milletvekilleri şimdiden A Takımı listesine girmek için yarış yapıyor. 76 kişi A Takımı listesine girecek. Bütün siyasetçiler bu listeye girmek için mücadele ediyor. Son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.  Partide görev yapan bazı siyasetçiler koltuğunu devredecek artık.
Yeni seçilen A Takımı bundan sonra hizmet edecek ve partiyi toparlamaya çalışacak. AK Partiye küsenlerin gönlü tekrar alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki günlerde A Takımını kamuoyuna yakında açıklayacak.