Kadına Şiddete Yönelik Farkındalık Semineri 

Pursaklar Belediyesi, kadınların fiziki, psikolojik ve ruhsal vb. şiddetin her türlüsü hakkında bilgi sahibi olabilmeleri ve ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için ‘‘Kadına Yönelik Şiddet ve Farkındalık Haftası’’ konulu seminer düzenledi. 
Pursaklar İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından verilen seminerde, kadına yönelik şiddetin türleri, yaygınlığı, kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemi, kadına yönelik şiddetle mücadele hakkında slayt eşliğinde bilgilendirmede bulunuldu. 
‘‘Kadına yönelik fiziki, ruhsal yani kısaca her türlü şiddete sıfır tolerans diyoruz’’ 
Kadına yönelik şiddetin her türlüsünü önlemek amacıyla çeşitli seminer programları düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Hayme Ana Hanım Evimizde Pursaklar İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Dr. Özlem Sarıca ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Farkındalık Haftası’ ile ilgili seminer verdi. Kadına yönelik fiziki, ruhsal yani kısaca her türlü şiddete sıfır tolerans diyoruz. İlçe kadınlarının şiddetin her türlüsü hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için çeşitli   seminerler düzenlemeye devam edeceğiz’’ dedi.