“Kazların Senfonisi” Başkentte

Fotoğraf sanatçısı A.Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Kazların Senfonisi” adlı sergi 19 Aralık 2023-1 Ocak 2024 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gezilebilir.
Sanatçı, Kars’ta yaşamın bir parçası olan ve ticari olarak da önemli bir yere sahip olan kazların yaşam alanlarını fotoğraf karelerine taşıyor. Ekinci’nin “Kazların Senfonisi” sergisinde 40 adet siyah-beyaz fotoğraf başkentli sanatseverlerle buluşacak.
AFAD Altın Kamera ve Şinasi Barutçu Kupası’nın (2013) sahibi olan Ekinci, FIAP 25. Baskı Bienali’nde Türkiye’nin dünya birinciliğini kazandığı ekipte yer aldı. 2002 yılında Sanat Kurumu tarafından ‘Yılın Övgüye Değer Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) üyesi olan Ekinci birçok karma sergiye katıldı ve fotoğraf yarışmalarında ödüller kazandı.
Işığın peşinden gittiğini söyleyen Ekinci’nin Kars’a ait “Sessiz Işık”,  “Uzak Işık” ve “Mal Meydanı” adlı sergileri bulunuyor.
Fotoğraf sanatçısı A.Kadir Ekinci’nin “Kazların Senfonisi” adlı fotoğraf sergisi 19 Aralık 2023 – 1 Ocak 2024 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağ