‘Müşterilerimiz kaliteli hizmet bekliyor’

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Eğitim Semineri, Ankara ve diğer illerden sektör bileşenlerinin yoğun ilgi ve katılımıyla oldukça verimli, renkli performanslarla dolu dolu gerçekleşti. Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminer programında konuşan Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, çok önemsediklerini belirttiği mesleki eğitimlerin sektörün her geçen gün değişen ve gelişen ihtiyaçları ile gelecek vizyonu adına oldukça gerekli aktiviteler olduğunu kaydetti.
Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara’nın açılış konuşması ile başladı.
EMEĞİN PAZARLIĞI OLMAZAnkara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, oda olarak düzenledikleri eğitim uygulamalarının; yanlarında çalışan çırak ve kalfalarla birlikte meslektaşlarının sürekli gelişim içerisinde kendilerini yenileme ve gelişmeleri takip etmeleri açısından önemli olduğunu belirterek, şunları ifade etti: “Bizler kuşaktan kuşağa emektar sanatkarlar olarak sektörümüzde hızla yaşanan gelişmelere adapte olmak zorundayız. Sektörümüz, müşterilerimiz bizden kaliteli hizmet bekliyor. Onun için bu eğitimler çok önemli. İşimizi çok iyi bildiğimizi, saçı çok iyi kestiğimizi düşünebiliriz. Saç kesmek, sakal kesmek bizim asli görevimiz olmakla birlikte bunun yanında davranışımızla, kıyafetimizle, temizliğimizle, kullandığımız malzemelerle ve sektörel gelişmelere açık olma ve yaşam boyu öğrenme, kendini sürekli yenileyebilme becerisine sahip olma adına her daim hazırlıklı olmalıyız. Kendimizi en iyi şekilde disipline ederek, çalışmak zorundayız. Müşterimizin karşısına güçlü bir şekilde çıkmalıyız. Dükkanımızda kaliteli hizmet sunuş şekli ile müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmalıyız. Yaptığımız işin değerinin sonuç çizgisi, kilit noktası; işi nasıl yaptığımızla ilgili. Sanatımızı, kaliteli hizmetle icra etmeliyiz. Bunlara dikkat etmezsek isteğimiz şekilde hakkımızı alamaz, değer görmeyiz. Kaliteden ödün vermeden, kalitesiz hizmetle fiyat kırıp sektöre zarar vermeden çalışmak zorundayız. Önemli olan kaliteli hizmetle hakkımızı almamız. Emeğin pazarlığı olmaz.”
Gençler başta olmak üzere meslektaşlarının kariyerlerine çok önemli katkılar sunacağını vurguladığı eğitim seminerinin düzenlenmesinde büyük çalışma ve emek olduğunu belirten Kara, “Sektörümüzün gelişimine büyük katkıları olan tüm eğitmenlerimize ve sektörümüzün yüz akı ABO Show ekibimize, ana sponsorlarımız; Canan Sarıkaya (Kıvılcım Kozmetik), Mehmet Altunç (Altunç Kozmetik), Ali Razaki (Alex-Pro IPL Lazer), Şahin Sazak (MCN Kozmetik) ve Serenity Design’a, seminerimize destek veren tüm tedarikçilerimize, emek veren ve katılım gösteren küçük büyük tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kara’nın konuşmasının ardından ABO Show takımı tarafından 2024 yılının damat, çocuk ve gençler için yeni ve ilgi çekici yeni saç modellerini içeren; ‘2024 Yılı Yeni Saç Trendleri ve Modelleri’ temalı sergilenen manken konsepti üzerinde saç modeli ile yaratıcı makyaj içeren gösterim, büyük ilgi gördü.
ABO Show grubunun oldukça renkli gösteriminin ardından eğitimlere geçildi. Sektörün içinden uzman eğitimciler; Murat Karakoç; ‘Saç Modelleri’, Ali Yıldız; ‘Protez Saç’, Ali Dönmez; ‘Saç Renklendirme’, Fatih Altay; ‘Yeni Nesil Perma’, Ali Şen ve Şükrü Ali Öz; ‘Kreatin’ konularında meslektaşlarına önemli bilgiler verdi. Modeller üzerinde uygulamalı ve soru cevap şeklinde interaktif gerçekleşen eğitimler esnasında katılımcılara sponsor firmalar tarafından tedarik edilen sektörel ürünler hediye olarak takdim edildi. Programda Konya Show ekibi de bir gösteri sundu.