Tecrübeli siyasetçi̇ Mehmet Tüm PM’ye girdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin hafta sonu yapılan 38’inci olağan kurultayında 8’inci genel Başkanı Özgür Özel oldu. Özel’in genel başkanlığa seçilmesinden sonra parti meclisinin de belirlenmesiyle olağan kurultay son buldu. 
60 kişiden oluşan Parti Meclisine Özgür Özel’in anahtar listesinde yer almamasına rağmen seçilen 25 ve 26. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, dikkatleri üzerine çekti.
25 ve 26. Dönem Milletvekili Mehmet Tüm, Özgür Özel’in anahtar listesinde olmamasına karşın 416 oy alarak listeyi deldi. 380 aday arasında yer alan Tüm, 52 kişilik Parti Meclisi’ne 38. Sıradan girmeyi başardı. 
TEŞEKKÜRLER  Mehmet Tüm kurultayın ardından yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 38.  Olağan Demokrasi ve Birlik kurultayımızda sizlerin takdiri, örgütümüzün güveni ve desteğiyle parti meclisi üyeliğine seçildim. Bu büyük onuru bana layık gördüğünüz için tüm yol arkadaşlarıma ve örgütümüzün her bir bireyine şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin güveni ve desteği olmadan bu başarıya ulaşamazdım. Bana yeniden partimize hizmet etme fırsatı verdiğiniz için sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Mücadeleye kaldığımız yerden Parti meclisinde yol arkadaşlarlarımızla birlikte devam edeceğiz. Önümüzdeki zorlu süreçte, Cumhuriyet Halk Partisi olarak vereceğimiz mücadele, sadece partimizi yerelde iktidara getirme çabası değil, aynı zamanda ülkemizi karanlık bir dönemden de kurtarma mücadelesi olacaktır. Bu mücadelede rehberim Atatürk İlke ve Devrimleri ile Sosyal Demokrasinin evrensel ilkeleri olacak, daima Cumhuriyeti ve değerlerini korumak barışa ve demokrasiye sahip çıkmak için çalışacağım” dedi.
TÜM 7. Genel başkanı da unutmadı Açıklamalarına şu sözler ile devam eden TÜM “Bu vesile ile başta 7. Genel Başkanımız  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bu güne dek örgütümüz ve ülkemiz için vermiş olduğu demokrasi ve emek mücadelesinden dolayı teşekkür ediyor, yeni seçilen Genel başkanımız Özgür Özel ve tüm yol arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diyerek   vefasınıda göstermiş oldu.