Türkiye şehitlerine ağlıyor: İki günde 12 şehit

İki günde 12 şehit verilen bölgede operasyonlar devam ederken, çok sayıda terörist de etkisiz hale getirildi. Bölgede şehit olan kahraman askerlerin ailelerine de acı haberleri ulaştı.
YOZGATLI ŞEHİDİN ŞEHADET HABERİ BABA OCAĞINA ULAŞTIIrak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan’ın (25), şehadet haberi Yozgat’ın Sorgun ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Şehidin şehadet haberini, babası Sedat Arslan ve annesi Esengül Arslan’a Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ve askeri yetkililer verdi. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı.
Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan’ın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.
ŞEHİT ATEŞİ ELAZIĞ’A DÜŞTÜKuzey Irak’taki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan (22) şehit düştü.
Şehidin Güney Kent Mahallesi’nde ikamet eden ailesine acı haber sağlık ekipleri eşliğinde yetkililer tarafından verildi.
Ailenin yaşadığı ev Türk bayrakları ile donatıldı. Ekiplerin yanı sıra Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’da şehit evine giderek, ailenin yanında oldu.
“VATAN SİZLERE MİNNETTAR”Şehit Aslan’ın son whatsapp durumu ise görenleri duygulandırdı. Şehidin söz konusu durumdaki paylaşımında, önceki gün şehit olan 6 askerin isimlerini tek tek yazarak, “Rabbim şehadetinizi kabul etsin. Vatan sizlere minnettar” yazdığı görüldü.
Aslan, paylaşımından bir gün sonra vatan için şehit düştü.
ŞEHİT BABASINDAN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIMŞehit Piyade Er Kemal Aslan’ın babası Mehmet Aslan da sosyal medya üzerinden oğlunun da aralarında olduğu 6 şehidin ismini paylaşarak, “Oğlum şehit oldu ne mutlu bana” ifadelerini kullandı.
Paylaşım görenleri duygulandırdı.
MANİSA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Ağrı nüfusuna kayıtlı olan şehit Piyade Sözleşmeli Er Enes Budak’ın Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden Babası İkram Budak’a acı haberi, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve beraberindeki protokol tarafından verildi.
Haberi alan aile üyeleri büyük üzüntü yaşarken, sağlık görevlileri de ziyarette hazır bulundu. Şehit ailesinin evinin bulunduğu sokağa dev Türk bayrağı asıldı.
Şehit haberini duyan aile yakınları da taziye için evin önüne akın etti.
Şehit Enes Budak’ın bekar ve 6 kardeş olduğu, annesi İkram Budak’ın da 2 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi.
ŞEHİDİN SOSYAL MEDYADAKİ SON PAYLAŞIMI
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Enes Budak’ın sosyal medyadaki son paylaşımı, kahramanlığını bir kez daha gözler önüne serdi.
Budak, “Cesaret dağında korku rüzgarı esmez aslanlar gibi yaşayan” yazarak fotoğraflarını paylaştı.
ÇORUM’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜŞehit Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz’ın acı haberi, Çorum İl Müftülüğünde İmam Hatip olarak görev yapan baba Ramazan ve anne Meryem Yılmaz’a İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Naim Çetinkaya ve askeri yetkililer tarafından verildi.
Şehidin evinin bulunduğu apartmana Türk bayrağı asılırken, Çorum Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve İl Emniyet Müdürü Arif Pehlivan şehit evini ziyaret ederek, aileye taziye dileklerini iletti. 
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz’ın naaşının ailesinin kararıyla memleketi Kırıkkale’de toprağa verileceği belirtildi.
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ İYEM’İN GAZİANTEP’TEKİ AİLESİNE ŞEHADET HABERİ VERİLDİŞehit Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem’in (25) merkez Şehitkamil ilçesi Eyüpsultan Mahallesi’nde yaşayan annesi Ayişe ve babası Mehmet İyem’e acı haberi yetkililer ulaştırdı.
Şehidin 8 kardeşi olduğu ve bekar olduğu öğrenildi.
Şehit İyem’in cenaze programı, Gaziantep Valiliği tarafından duyuruldu.
Valilikten yapılan açıklamada “Şehidimiz P. Uzm. Çvş. Abdülkadir İYEM’in cenazesi bugün Nakıpoğlu Cami’inde kılınacak öğle namazının ardından Asri Mezarlık Şehitliği’ne defnedilecektir. Milletimizin başı sağ olsun.” denildi.
MARDİN’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜIrak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar, şehit oldu. Şehidin acı haberi, Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Arıklı Mahallesi, Boyunlu Mezrası’ndaki baba evine ulaştı. Baba evine Türk bayrağı asılırken, şehidin Malatya’da ikamet eden eşine de acı haberin ulaştığı öğrenildi.
Şehidin cenazesinin Mardin’de defnedileceği öğrenildi.