Yaşar öğrencilerle ağaç dikti

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 18 Ekim İklim Değişikliği Farkındalık Günü dolayısıyla Yeni Batı Mahallesi’nde öğrencilerle ağaç dikti. Programda ilk ağacı öğrencilerle diken Yaşar, gençlerle hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi.
İklim değişikliği nedeniyle ortaya çıkan olumsuzlukların daha yeşil bir dünya oluşturarak ortadan kaldırılacağını kaydeden Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden bugüne daha yeşil bir Yenimahalle hayal ettik ve bunu başardık” dedi. Yenimahalle Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlene ağaç dikme etkinliğine CHP İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Erhan Aras, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Dikmek bizden korumak sizdenYaptığı konuşmada ilçe genelinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarının hızla devam edeceğini belirten Yaşar, “Yenimahalle’yi toplamda 30 bin ağaçla buluşturuyoruz. Yenimahalle daha da yeşil olacak. Göreve geldiğimde Yenimahalle’nin 1,5 milyon m2 yeşil alanı vardı, bugün bu sayı 4 milyon m2’ye çıktı. Yeşil alanları çoğaltmalıyız. Parklarımıza, yeşil alanlarımıza sahip çıkmalıyız, temiz tutmalıyız. Dikmek bizden, korumak sizden” dedi.