Yenimahalle zabıtasından sahte bakkala suçüstü

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Ekipleri, Özevler 941.sokak 8 numaralı dükkânda ruhsatsız olarak faaliyet gösteren bakkala baskın düzenledi.
Ekipler, birçok gıda maddesinin satıldığı dükkânda, tatlıdan, çikolataya, kıymadan, tavuğa kadar birçok ürünün son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu ve sağlıksız koşullarda satışının yapıldığını tespit etti.
“Şuan Kapalıyız”Iraklı olduğunu dile getirenBaraa Hasan Ali adındaki sahte bakkal, ürünlerini sadece Iraklı vatandaşlara sattığını söyleyerek kendisini savundu.
Kontroller sırasında, son kullanma tarihi geçmiş yüzlerce ürünün olduğu dükkana, alışveriş yapmak için gelen vatandaşlar da dikkat çekti. Müşterilerini “Şuan Kapalıyız” diyerek geri çeviren bakkalın tavırları bu kadarına da pes dedirtti.
Denetimler ilçe genelinde devam edecek
Baskın sırasında halk sağlığını tehlikeye atan bisküvi, çikolata, cips, şekerleme, tavuk ve kıyma gibi gıda maddeleri başta olmak üzere tarihi geçmiş yüzlerce malzemeye el konuldu.
Yenimahallelileringüvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi ve kaliteli gıda tüketebilmesi için Zabıta ekiplerinin ilçe genelinde sahada çalışmalarına devam edeceklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hiçbir zaman cezacı bir belediye olmadık. Ancak halk sağlığı ile oynayan kimseyi görmezden gelemeyiz. Kimse bizden fırsatçılık yapan, hijyen kurallarına uymayan, bozuk gıda satarak halkın sağlığını hiçe sayan kişileri af etmemizi beklemesin. Denetimlerimiz ilçe genelinde devam edecek” dedi.