Yenimahalle’de öğrencilere ağız ve diş taraması

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelindeki bazı okullarda ağız ve diş sağlığı taraması gerçekleştirdi.
Belirli aralıklarla rutin olarak yapılan taramalarda yaklaşık 600 öğrenci kontrolden geçirilirken, çocuklara kalem kutusu içinde diş macunu ve diş fırçası ile diş fırçalama takip formları bulunan hediyeler dağıtıldı.
Ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldıBelediyede görevli diş hekimleri Eylem Avşar ve Rabia Ataman tarafından gerçekleştirilen taramalarda, muayene edilen öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemi de anlatıldı.Hekimler, taramaların sonuçlarını bir bilgi formu aracılığı ile velilere gönderdi.
Öte yandan Yenimahalle Belediyesi hekimleri, ilçe genelinde engel tanımayan öğrencileri de unutmadı. Emniyet Mahallesi’nde bulunan Mitat Enç Görme Engelliler İlkokulu’nu da program dahilinde ziyaret eden hekimler görme engelli öğrencileri kapsamlı diş taramasından geçirdi. Sağlık taraması yapan doktorlara yapılan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren veliler hekimlere teşekkür etti.
Halk sağlığı bizim için çok önemliKontrollerin düzenli olarak ilçe genelinde gerçekleştirildiğini dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Halk sağlığı bizim için çok önemli. Çocuklarımıza diş taramalarının yanında belediye olarak yetişkinlere de birçok sağlık muayenesi gerçekleştiriyoruz. Bugün bu etkinlikle çocuklarımızın diş sağlığının takipçisi olduk” dedi.