ABB’yi kazanacağımızdan hiçbir şüphemiz yok

AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı İbrahim Kopan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısına AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı İbrahim Kopan’ın yanı sıra Tanıtım ve Medya Başkanı Hüseyin Usta, Mali İşler Başkanı Gürkan Birkan, Gençlik Kolları Başkanı Serkan Ünal da katıldı.
2019’daki Yerel Seçimlerinde başkanvekili olarak görev yapan İbrahim Kopan, 2023 Mart ayında ilçe başkanlığına atandı. Göreve geldiği günden beri seçim koşturmacası ile karşılaştığını belirten Kopan, “Hızlandırılmış bir ilçe başkanlığı süreci yaşıyoruz. Göreve geldikten sonraki 60 günlük ilçe başkanlığı sürecinde 2 seçim atlattık. Önümüzde yerel seçim var, daha sıkı çalışıyoruz. Yerel seçimlere doğru gidiyoruz, çok işimiz var. Sürekli sahadayız, sahaya hakimiz, vatandaşlarla iç içeyiz. AK Parti Pursaklar İlçe Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Pursaklar Belediye Başkanlığı için resmi başvuruların 2 olduğunu belirten Kopan, “Bunların dışında evrak süreçleri nedeniyle sırada bekleyenler var. Belediye meclis üyeliği için ise ilçe başkanlığımıza gelip resmi başvuru yapan sayısı 4, sistem üzerinden başvuranlarla beraber şu anda 14 kişi oldu. 2019’da belediye meclis üyeliği için 130 başvuru oldu. 2024 için bundan daha fazla bir başvuru bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
Yerel seçimlerdeki iş birliğine ilişkin de değerlendirme yapan Kopan, “2019 seçim sürecindeki gibi Cumhur İttifakı olarak yine iş birliği halinde devam edecek gibiyiz. MHP ile genel seçim öncesinde ortak program yapma konusunda görüşmeler oldu ama yerel seçimler için herhangi bir görüşme olmadı. Liderlerin vereceği kararla bu süreci en iyi şekilde yürüteceğiz. 2019’da fermuar listeyle seçime girildi, şimdi ise verilecek karar doğrultusunda çalışmalar yürüteceğiz. 28 Mayıs’ta seçimi kazandıktan sonra ilk yaptığımız konuşmada, yerel seçimlerin startını verdik. Bir günde bin 70 haneyi ziyaret ettik. Bütün binaları tarıyoruz, çalışmalara hız verdik. Göreve geldiğimden beri Pursaklar’ı 4-5 defa baştan sona dolaştık. Vatandaşımız bu ziyaretlerden memnun, herhangi bir sitemle karşılaşmıyoruz” dedi.
PURSAKLAR’DA AK PARTİ’YE CİDDİ BİR TEVECCÜH VAR2019’da Pursaklar’da yüzde 72 oy aldıklarını anımsatan İbrahim Kopan, hedeflerini şu sözlerle açıkladı:
“Şu an 36 bin üyemiz var. Geçen ay üye kayıt sayısında Ankara’da birinci olduk. 2 Kasım’da Cumhurbaşkanımızın katılımıyla il danışma toplantısı olacak, bu ay da yine birinci olmak ve Cumhurbaşkanımızdan başarı plaketi almak istiyoruz. Bu seçimlerde 2019’daki sonuçların üzerine çıkmaya çalışacağız. Şahsi bir beklentimiz yok, hepimiz partimiz için seferberiz. Belediye Başkanımız ile tam bir uyum var. 25 ilçe arasında teşkilat ve belediye başkanı uyum anketinde Pursaklar birinci çıktı. Yani ikili diyalog, uyum anlamında en iyi olan ilçe biziz. Belediye Başkanımızla istişare halindeyiz. İl Başkanımız, Belediye Başkanımız her zaman yanımızda. Teşkilatımız da Belediye Başkanımız da çok çalışıyor, vatandaş teveccüh gösteriyor. Belediye ve teşkilat ekip işi. Biz bu uyumu çok iyi sağlıyoruz. Oran vermek istemem ama anketlerde de oyumuzu arttırdığımızı görüyoruz. Pursaklar’da AK Parti’ye ciddi bir teveccüh var. Cumhurbaşkanımıza olan güven var. Gönlümüz Ertuğrul Başkan’ın devam etmesinden yana” diye konuştu.
ABB’Yİ KAZANACAĞIMIZDAN ŞÜPHEMİZ YOKAnkara Büyükşehir Belediyesine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kopan, “ABB ile ilgili süreci kaybedilmiş 5 yıl olarak değerlendiriyoruz. Seçim vaatlerinin hiçbiri olmadı. Ankara’ya katma değer sağlayan bir şey olmadı. Yapılan anketlerde de iyi bir adayımızla ABB’yi kazanacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Geçen seçimlerde Pursaklar olarak ABB’ye yüzde 73’lerde oy desteği sağladık. İlçe belediyemizde rekor için çalışacağız, ABB için de daha fazla oy ile katkı sağlayıp belediye başkanlığını yeniden kazanmak istiyoruz. Adayımız belli olunca, iyi bir adayla ABB’yi kazanacağımızdan şüphemiz yok” değerlendirmesinde bulundu.
Dağınık bir muhalefetin büyükşehir için işlerini daha da kolaylaştıracağını belirten Kopan, “Millet İttifakındaki bölün İYİ Parti’nin kendi adayını çıkartması muhalefetin oyunu böleceği için bizim başarımızı daha da kolaylaştıracaktır. Çünkü Mansur Yavaş hem CHP hem İYİ Parti’nin adayıydı. Başka partilerde destek vermişti. Çok az bir farkla kazanmıştı. Dediğim gibi 5 yıl boyunca da başarılı bir süreç geçirmedi. Doğru bir adayla bizim kazanmama ihtimalimiz yok” dedi.