ABD Başkanlarının yalanları

24 Mayıs günü TEKAR Vakfı’nın ABD Başkanlarının 1915 Olayları hk. toplantısı vardı.
Sağlık sorunum nedeniyle katılamadığım toplantıya gönderdiğim mesaj:
“TEKAR Vakfı’nın ilk tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Sizleri saygı ile selamlıyorum.”
“Bugün sizlere takdim ettiğimiz Vakfımızın 3 sayılı dergisi ile Ermenilerin (Taşnakların) iftiralarına dayalı olarak her yıl 24 Nisan günleri yayımladıkları Beyaz Saray bildirilerinde ABD Başkanları Obama, Trump ve Biden’ın, Türklerin 1915 yılı ve sonrasında 1.5 milyon Osmanlı Ermeni’sini katlettikleri yalanını ç ü r ü t ü y o r u z.
“Bu durumda absürt “SOYKIRIM” iddiası kendiliğinden iptal, YOK, olmaktadır.
“Bizim “1 586 000 HAYATTA Osmanlı Ermeni’si” tespitimizi şu iki yayın doğrulamaktadır:
1. Lord Bryce, Mavi Kitap, EK F
2. Kardaşyan Miting konuşması, 22 Nisan 1927 (ABD Dışişleri Bakanlığı A Belgesi, 711.672/532 – 711.6721)
“TEKAR Vakfı’nın tespitlerini bu aşamada politikacılarımız, diplomatlarımız, STK’larımız ve medyamız, iş birliği içinde uluslararası kamuoyuna taşımalı ve başta ABD olmak üzere VATİKAN ve 30 Hristiyan ülkenin parlamento kararlarını birer birer iptal ettirmelidir.
“Türkiye’nin bunu gerçekleştirecek gücü vardır, birlik içinde olduğu takdirde.”
TOPLANTIYA KATILIM ÇOK ZAYIFTIKATILAMAYANLAR: Vakfımızın 16 Ankaralı üyesinin sekizi (arkadaşının oğlunun nişanına katılmaya söz verdiğini gerekçe gösteren üyemiz vardı.); AVİM, Prof. Hikmet Özdemir ve tespitlerimizi “hukuken uygun” bulmayan Cumhuriyet Gazetesi. Bunlar en çarpıcı örnekler.
Çok şık ve büyük (A4) bir davetiye bastırmıştık (Renkli kuşe karton). Konu şöyle verilmişti:
“ABD BAŞKANLARININ 24 NİSAN 1915 BEYANLARINDAKİ İDDİALARI ÇÜRÜTEREK 28 MAYIS 1918 t. 1 586 000 OSMANLI ERMENİSİNİN HAYATTA OLDUĞUNU BELGELEME VE DOĞRULAMA”
Konunun, en azından AVİM’e temsilci gönderecek kadar ilginç geleceğini düşünmüştüm.
Toplantı ile ilgilensin ve gür sesi ile katıldığı TV programlarına taşısın umuduyla DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’un cemal.enginyurt@tbmm.gov.tr adresine e-Posta gönderdim. Danışmanına takıldık. Ancak 4’üncü gün (23.5.2024) e- Postamız kendisine sunuldu. Tepki SIFIR. Bir gün sonra bir TV kanalında Süleyman Soylu’yu anlatıyordu.
Benim politikacılarım ile diplomatlarım TEKA R Vakfı’nın tespitleri (1.5 milyon Osmanlı Ermeni’sinin öldürülmediğini gösteren) ile ilgilenmezlerse, soykırım iddialarına karşı uluslararası hukukun karanlık tünellerinde kaybolmaya devam edeceklerdir.
Dergimizin içindeki 4 renkli sayfa EK’te 3 konu işlenmiştir: Ermenilerin heykelleri: Katilleri kahramanlaştıran Nemesis Anıtı ve Talat Paşa’nın Katili Bizim AYIBIMIZ: var olmayan, Şehit Diplomatlarımızı ve Artin Penik’i anma heykellerimiz. Taşnakların 7 Yıllık Yolculuğu: Rus için İHANET (1914) – Rus’a karşı yardım talebi (1921)
26 Mayıs’ta SÖZCÜ’deki toplantı hk. kısa yazıda konu (ABD Başkanlarının Yalanları) YOK !