Altın Kanatlı Melekler ayakta alkışlanmalıdır

Başkent Ankara’mızın kadın hentbolündeki gururu Yenimahalle Belediyespor, EHF Avrupa Kupası son 16 turu ilk maçında, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin bir diğer güçlü temsilcisi Armada Praxis Yalıkavak ile karşılaştı.
Hentbol Kadınlar Süper Lig’in ilk yarısını 4.sırada tamamlayan Altın Kanatlı Melekler, ikinci devrenin ilk iki haftasında  Kastamonu Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi SK’yı mağlup etmeyi başardı.  Özellikle, Süper Ligi’in en güçlü ekiplerinden biri olan Kastamonu Belediyesi’ne karşı alınan galibiyet çok anlamlıydı. Büyük  bir mücadele sonucunda elde edilen müthiş bir galibiyet oldu.
Kastamonu Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi SK galibiyetleriyle moral depolayan Yenimahalle Belediyespor’un  EHF Avrupa Kupası 4.tur ilk maçında karşı karşıya geldiği Armada Praxis Yalıkavak kadın hentbol takımı da ligimizin kaliteli kadroya sahip olan takımlarından bir diğeri.
Karşılaşmayı salonda takip etme imkanı buldum. Seyirci desteği, lig maçlarına oranla hatırı sayılır bir düzeyde idi. Tabi ki gösterilen bu ilgide, Süper Lig’in iki güçlü takımının Avrupa Kupası’nda karşı karşıya gelmesinin de payı büyüktü.
Karşılaşmanın ilk yarısında etkisiz bir görüntü ortaya koydu Yenimahalle Belediyespor. Savunmada ve hücumda ciddi sıkıntılar yaşandı. Hal böyle olunca, ilk yarı 11-16 Yalıkavak üstünlüğü ile sona erdi.
İkinci yarının başında, hücumda biraz daha istekli bir Yenimahalle Belediyespor vardı sahada. Üst üste buldukları sayılarla farkı 2’ye indirdiler. İlerleyen dakikalarda Yalıkavak tecrübesini ortaya koydu ve farkı açtı. Buna karşılık Yenimahalle Belediyespor, karşılaşmanın sonlarında -belki de oyunun gidişatının yarattığı demoralizasyon- ile deyim yerindeyse “bitse de gitsek” havasında hücumlar gerçekleştirmeye başladı.  Sonuç olarak, karşılaşmayı 23-27’lik skorla kazanan Armada Praxis Yalıkavak, son 16 turu ilk raundunun galibi oldu.
Rövanş maçı 20 Ocak 2024 Cumartesi günü Bodrum’da  oynanacak. Yenimahalle Belediyespor turu geçer mi?  Vallahi, Süper Lig’in şampiyonluk favorilerinden Kastamonu Belediyesi’ni Kastamonu’da mağlup eden bir takımın  Yalıkavak’ta turu geçmesine şaşırmam. Turu geçemeseler bile gösterdikleri onurlu mücadeleden dolayı bütün Başkentli sporseverlerin bu takımı ayakta alkışlaması gerektiğine inanıyorum.
Yazımın sonunda, Pençe Kilit operasyon bölgesinde şehit olan 9 askerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına ise başsağlığı ve sabır diliyorum. Gerçekten çok acı… Son dönemlerde şehit üzerine şehit veriyoruz.  Nereye doğru gittiğimizi kestiremiyorum. Allah  ülkemizi korusun.