Altındağ’da 100. yıl coşkusu

Cumhuriyetimizin 100. yılı spordan sanata hayatın her alanında coşkulu kutlamalarla devam ediyor. Okullar, kurumlar bayraklarla, marşlarla şarkılarla Cumhuriyet coşkusunu yaşatmaya devam ediyorlar. Altındağ Halk Eğitim Müdürlüğü ve Altındağ Yıldırım Beyazıt İlkokulu da öğrencileri arasında düzenlediği Cumhuriyet’in 100. Yılı Futbol Turnuvası ile 100. yıl coşkusunu yaşadılar. Altındağ Halk Eğitim Müdürü Cihan Yıldırım ve Yıldırım Beyazıt İlkokulu Müdürü Süleyman Eryılmaz ve Müdür Yardımcısı Özkan Lel Cumhuriyet’în 100. yılında öğrencilere 100 hediye verdi.

. Altındağ Halk Eğitim Müdürü Cihan Yıldırım, Cumhuriyet’in 100. yılında öğrenciler arasında yaşanan bu coşkunun gelecek açısından umut verici olduğuna vurgu yaptı. Yıldırım Beyazıt İlkokulu Müdürü Süleyman Eryılmaz da 100. Yılda böylesine anlamlı bir turnuva düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını. Öğrencilerin gözlerindeki ışıltının Cumhuriyet ışıltısı olduğunu ifade etti.
Cumhuriyet’in 100. Yılı Futbol Turnuvası’nı organize eden antrenör Muharrem Ergün ise “Cumhuriyet’in yetiştirdiği öğretmenler olarak çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmanın sorumluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet’in öğretmenleri olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi, Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” ifadelerini kullandı.