Altınok’tan Etimesgut’a metro müjdesi

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok yerel seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Ankara’yı karış karış gezerek birebir vatandaşlarla temas kuran Altınok Etimesgut’ta ittifak toplantısına katıldı. Altınok öğle yemeğinde ise Etimesgut Şeker Fabrikası çalışanlarıyla bir araya geldi. Altınok, Etimesgut’a metro müjdesi vererek, “Bağlıca’ya metroyu getireceğiz” dedi.
Cumhur İttifakı ABB Adayı Turgut Altınok, 31 Mart Yerel Seçimleri için sokağın sesini duymaya devam ediyor. Ankara’yı sokak sokak gezip vatandaşlara destek çağrısı yapan Altınok, öğle yemeğinde Etimesgut Şeker Fabrikası çalışanlarıyla bir araya geldi.
Buluşmaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, AK Parti Ankara milletvekilleri Julide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ahmet Fethan Baykoç, ve Asuman Erdoğan ile Cumhur İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Enver Demirel katıldı. 
Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmada açıklamalarda bulunan Altınok, “Biz tabii bir Ankara çocuğu olarak Etimesgut’u da iyi biliyoruz. Etimesgut Ankara’mızın  Yenimahalle’den ayrılan ilçelerinden köyken Etimesgut köyüyken sonra Yenimahalle’ye bağlı bir nahiyeyken daha sonra belediye oldu. Ama bir gecekondu köyünden, gecekondulaşan bir ilçeden Etimesgut bugün  616 bin nüfusuyla birçok vilayetimizden daha büyük bir ilçe. 31 Mart Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını desteklerinizle, gayretlerinizle aldıktan sonra Etimesgut’ta hizmetler daha da hızlı bir şekilde her köşesinde hissedilecek” dedi.
ALTINOK: BAĞLICA’YA METROYU GETİRECEĞİZ”
Etimesgut’a yapılacak belli başlı projelerden bahseden Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İstasyon Caddemizi ışıklandırma ile süsleyeceğiz. Etilerde Atatürk Orman Çiftliği’mize ait mahallemizde 800 dönüm bir arazi var. Millet Bahçesi yapmak için de elimizden gelen ne varsa yapacağız onu söyleyeyim. Bağlıca’ya metroyu getireceğiz. Bağlantı yollarıyla beraber. Yine bağlantı yollarıyla beraber Bilkent Şehir Hastanesi’ne Etimesgutlu gidebilecek bakınız. Şu anki mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Ankaralıya ne söz verdi? 58 kilometre Ankara’ya beş yılda metro yapacağım dedi. 58 kilometreyi bırakın Ankara’da 5 santim yaptığı metro yoktur. Şimdi biz yapacağız. Ulaştırma Bakanımızla oturduk. Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Yatırım programında… Tabii havaalanı hepimizi ilgilendiriyor. Veya yakınlarımızı ilgilendiriyor. Havaalanı metrosunu Allah nasip ederse 31  Mart’tan sonra hızlı bir şekilde ihalesini yapacağız ve Başkent’imize kazandıracağız. Tabii başka metro hatlarımız da var.”