Ankara Kulübü, Esra Nur Akar’ın “kına” hayaline ev sahipliği yaptı

Ankara Kulübü, özel gereksinimli Esra Nur Akar’ın “kına” hayaline ev sahipliği yaptı. 22 yaşındaki Esra Nur Akar’ın kına gecesi hayali, Ankara Kulübü’nün katkılarıyla gerçek oldu.
Ailesine ve yakın çevresine sürekli kına gecesi isteğinden bahseden Esra Nur Akar için Ankara Kulübü Derneği Ankara Konağı Başkent Salonu’nda gerçekleştirilen temsili kına gecesi etkinliği,  oldukça keyifli ve eğlenceli geçti, duygu dolu anlara sahne oldu. Kına etkinliğinde Esra Nur Akar, büyük mutluluk yaşadı.
Ankara Kulübü Derneği YKÜ Serpil Yıldırım, Esra Nur Akar için düzenlenen temsili kına gecesi  etkinliğinin içinde olmaktan dolayı dernek olarak mutlu olduklarını belirterek, büyük bir içtenlikle samimi, canı gönülden Esra Nur Akar’ın kına hayalinin gerçekleşmesine katkı sağlayan, destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.
İNSAN ODAKLI YAKLAŞIMAnkara Kulübü Derneği Genel Başkan Vekili Ömer Ağa Kurt da konuşmasında Esra Nur Akar için düzenlenen temsili kına gecesi etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Genel Başkanımız Dr. Metin Özaslan’ın yönetiminde Ankara’nın en köklü sivil temsilcisi Ankara Kulübü olarak insan odaklı yaklaşım anlayışı temelinde topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerine ayrı bir önem veriyoruz. Bu kapsamda bugün burada özel gereksinimli Esra kızımızın kına etkinliği için bir aradayız. Bugün burada toplanmış olan ailesi ve yakınları  olarak herkesin tek  amacı Esra’nın mutluluğu. Ankara Kulübü olarak ev sahipliği yaptığımız kına etkinliğine Bacıerenlerimiz ile birlikte katkı sunabilirsek, Esra kızımızı mutlu edebilirsek ne mutlu bize. Bizler Esra Nur Akar’ın yanında olmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Esra’nın kına hayalinin gerçekleşmesine katkı sağlayan,  mutluluğunu paylaşma ve her koşulda birlik olabilme noktasında tek yürek olan  buradaki tüm konuklarımıza, herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Sedat Taş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Ortağa Sedat Taş da konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün burada sevginin, dayanışmanın en güzel örneği sergileniyor. İnsanların birbirlerine faydaları çok boyutlu. Merkezimizde  Esra’ya ve ailesine bizler bilimsel anlamda destek sağlarken, Esra da bizi o kadar çok geliştirdi, bize o kadar katkıları oldu ki, dünyamıza renk kattığı ve bilimsel kulvarımızda yanımızda olduğu için ben de  Esra’ya ve   özellikle Anne ve babasına  çok teşekkür ediyorum. Ev sahipliği yapan Ankara Kulübümüzün kıymetli yöneticilerine ve özellikle bugün çok güzel gerçekleşen etkinliğe emek veren Bacıerenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada olan herkese teşekkür ediyorum. ‘Esra’nın Umutları’ Esra’nın kitabının adı olmakla birlikte, burada bulunan herkes  Esra’nın umutlarına çok güzel umut oldu.”
Psikolog Zuhal Koçak da konuşmasında “Esra’nın çabası, başarısı gerçekten kutlamaya değer bir özelliğe sahip. O yüzden katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Ankara Kulübü Bacıerenleri eşliğinde Esra Nur Akar’ın kına törenine geçildi. Ellerine ve ayaklarına kına yakılan Esra, kendisi için hazırlanan pastasını kesti. Etkinlik, Bacıeren gösterileri ve tüm katılımcıların da eşlik ettiği müzik eşliğinde oyunlarla devam etti. Annesi, babası ve kardeşinin de çok mutlu olduğu etkinliğin son bölümünde Esra, “Esra’nın Umutları” kitabını okurlarına imzaladı.