Ankara Kulübü Heyeti, Ankara Hemşehriliğinin 101. yılında Ata’nın huzurunda

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara Hemşehriliğini Kabulü’nün 101. yıl dönümünde Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ve beraberindeki  dernek yöneticileri ile Seymenlerin ve Bacıerenlerin de aralarında bulunduğu kalabalık heyetin Anıtkabir’de düzenlenen törende  kortej yürüyüşünün ardından Özaslan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulunuldu.
Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Misaki Milli Kulesi’ne geçen Genel Başkan Özaslan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.
Genel Başkan Özaslan, deftere şunları yazdı: “Yüce Hemşehrimiz, Büyük Atatürk. Bugün hemşeriliğimizi kabul buyurmanızın 101. yıldönümünü Ankaralılar olarak büyük bir gurur ve onurla, mutlulukla kutluyoruz.
27 Aralık 1919’da yokluk ve zorluklara rağmen büyük bir azim ve inançla Zat-ı Ali’nizi bağrına basan Ankaralıların ortaya koyduğu irade doğrultusunda talimatınız ile kurulan ‘Ankara Kulübü ‘ çatısı altında bugün de sarsılmaz bir inanç, azim ve kararlılıkla Seymenlik geleneği başta olmak üzere kültürel değerlerimizi yaşatmaktayız.
Başkent Ankara’mızın, Atatürk ve Cumhuriyet şehri olduğunun her zaman idrakindeyiz. Sizin bizlere öğrettikleriniz bugün hepimize rehberlik etmektedir. En büyük hemşerimizin siz olduğunu unutmadan, ilkelerinizin her zaman savunucusu ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.  İlkeleriniz, sadece Türk milletinin değil, tüm mazlum milletlerin yoluna ışık olmaktadır.
Zat-ı Ali’nizin ve aziz şehitlerimizin bizlere emanet bıraktığı bu vatanı canımız pahasına korumaya ve ilkeleriniz doğrultusunda büyütmeye devam edeceğiz. Ruhunuz Şad Olsun.”