ATEM’den TBMM’ye çağrı: Kanayan yara Hobi Bahçeleri sorununa çözüm bulunmalı

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Başkanı Hakan Akçam, “Hobi Bahçeleri” sorununun bir an önce ele alınıp düzene girmesi gerektiği uyarısında bulundu.
ATEM Başkanı Akçam, bu kanayan yaraya çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek “Sorunu yakında TBMM’ye taşıyacağız” dedi.
Hobi bahçeleri sorununu çözmeye kararlı olduklarını ifade eden ATEM Başkanı Hakan Akçam, yerel seçim öncesi yerel yönetimlerin de elini taşın altına koyması gerektiğini bildirdi
ÇALIŞTAY YAPILACAKAnkara Tüm Emlakçılar Meslek Odası olarak Hobi Bahçeleri sorununa çare bulunması için çalıştıklarını ifade eden Başkan Hakan Akçam, “Tarım arazilerinin yok olması gerekçe gösterilerek Hobi Bahçelerinin yıkımı kararında çözüm odaklı olarak mağdurlar ve yetkilileri bir araya getirecek bir çalıştay gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
ATEM Başkanı Hakan Akçam şunları söyledi:
“TBMM Komisyonlarına daha önceden sunulan ‘Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanun Taslağı’ içerisinde geçen hobi bahçeleri ile ilgili hususlarda emlak sektöründeki meslektaşlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın yaşadıkları büyük mağduriyetler bulunuyor.
Bu haksızlık ve mağduriyetlerin önlenmesi için TBMM’nin 28. yasama döneminde takip edilmesi ve çözüme kavuşturulması amacıyla Çalışma Kurulumuzu toplayarak sorunları masaya yatırıp yol haritamızı belirleyeceğiz.”