Bahçeli’den İstanbul ve Ankara mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Cumhuriyet’in yeni yüzyılında 5 yıldır mahalli idarelere düşen zillet gölgesini kaldırmak amacıyla insanüstü bir gayretle çalıştıklarını, çabaladıklarını ve hazırlık yaptıklarını ifade eden Bahçeli, “Milletimizi aydınlık iddiasıyla karanlığa çekmek isteyenlerin ipliğini pazara çıkarmak için sabırsızlanıyoruz. Bağımlı vicdanlarıyla, esir kafalarıyla, çerçöp siyasetleriyle Türkiye’nin önünü kesmek isteyen siyaset kofluğunu mahalli idarelerden silip atmak hedefiyle yanıp tutuşuyoruz.” diye konuştu.
Cumhurun 14 ve 28 Mayıs 2023’te tezahür eden başarısına yeni bir halka eklemek istediklerini belirten Bahçeli, merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında denge, uyum ve insicam olmasını amaçladıklarını kaydetti.
“Cumhur İttifakı İstanbul’da, Ankara’da zilleti indirecektir”31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere değinen Bahçeli, şöyle konuştu:
“Cumhur İttifakı İstanbul’da zilleti sallayıp devirecektir. Cumhur İttifakı Ankara’da zilleti savurup indirecektir. Cumhur İttifakı yerel yönetimlerdeki makus hale Allah’ın izniyle son verecektir. Cumhur İttifakı Türk milletidir. Söz de, karar da, hüküm de, egemenlik de Türk milletinindir. CHP Genel Başkanı, kulağını Kandil’e ve yeminli Türkiye düşmanlarına verdiği müddetçe hüsran ve hezimetten kurtulamayacaktır. Unutmayalım ki, büyük siyasetçiler ne kötü talihin, ne şirret telkinlerin, ne de sinsi tezgahların esiri olurlar. Kalbi pırıl pırıl, dalgasız deniz gibi olan milletimiz tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirmesini bilecek, ahlaklı ve milli siyaset ve dava insanlarına sonuna kadar destek verecektir. Allah’ın inayetiyle, Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı’nda uzlaşacaktır.
Bugünden itibaren 31 Mart 2024 tarihine kadar 125 günlük bir süre vardır. Bu süre zarfında çalışmalarımızı günbegün hızlandırıp yoğunlaştıracağız.”
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, “Ekrem Bey İstanbul’a mühürlü. Ben CHP’nin başarısına mühürlüyüm” sözlerini hatırlatan Bahçeli, şöyle devam etti:
“Biz o paslı mührü kazıyarak söküp atmayı da inşallah başaracağız. Diplomatik baskı, alay ve hakaretlere, ekonomik sızma, saldırı ve sömürülere, kültürel ve tarihi değerlerimize sabotaj girişimlerine, varlığımıza yönelik stratejik tehditlere, milli yapımıza yönelik tahriklere, inançlarımıza yönelik aşağılamalara, dış güçlerin içimize konuşlanan etki ajanlarına sonuna kadar direnip Türkiye’mizi savunacağız. Bunu, Cumhur İttifakı olarak yapacağız.”
“Emeklilerimizin ekonomik şartları daha da iyileştirilecek”Çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyenin, çalışan emeklilere de yansıtılma kararının memnuniyet verici olduğunu dile getiren Bahçeli, bu karara desteklerinin tam olduğuna dikkati çekti.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, “İnanıyorum ki emeklilerimizin ekonomik şartları daha da iyileştirilecektir. Türkiye ekonomisinin derlenme toparlanma ve tam bir istikrara kavuşma sürecinde, toplumun her kesimi hak ettiği payı muhakkak alacaktır. Kaldı ki 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin içeriği buna işaret etmektedir.” diye konuştu.