Başkan Fethi Yaşar yeniden “Yenimahalle” dedi

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde partisi CHP tarafından 4’üncü kez aday gösterilen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı önünde adaylık açıklamasında bulundu. Üç dönemdir Yenimahalle Belediye Başkanı olarak Yenimahalle’yi tüm Türkiye’nin tanıdığı bir ilçe haline getirdiklerini söyleyen Yaşar, “Belediyecilik iddia işidir. 2009 tarihinde Yenimahalle gelişmiş ilçeler endeksinde 200’üncü sıradaydı. Geçtiğimiz yıl ilk 5’e girdi. Önümüzdeki dönem halkımız yine destek verirse Yenimahalle’yi 1’inci sıraya yükselteceğiz” dedi.
Adaylık açıklama törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Yenimahalle Belediye Başkanlığı’ndan yürüyerek gelen Başkan Yaşar’ın eşi Azize Yaşar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, CHP Ankara Milletvekilleri Aylin Yaman, Tekin Bingöl,CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım ve CHP Elmadağ Belediye Başkanı Âdem Barış Aşkında yalnız bırakmadı.
15 yıllık tecrübe ile yola devamAlanı saatler öncesinden dolduran coşkulu kalabalığa otobüsün üzerinden seslenen Fethi Yaşar konuşmasında, Yenimahallelilere verdiği sözleri tuttuğunu söyleyerek, “Bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerle Yenimahalle çağ atladı. Ama daha ilçemiz için hayallerim var. Bir kente belediye başkanı olmak süreyle ilgili değil, beceriyle, hayata geçirilen ve halkın yararlandığı işler ile ilgilidir. Ben 15 yıllık belediyecilik tecrübemiz heba olmasın ve Yenimahalle altın dönemini yaşasın diye tekrar adayım” dedi.
Yenimahalle’yi daha da ileriye taşımak için yola devam kararı aldığını da belirten Yaşar, “Elim sende oynamıyoruz bir kentin ihtiyaçlarıyla, kentte yaşayanların beklentileriyle, geleceğiyle ilgili kararlar veriyoruz ve bu kararlar için halkın bütçesini kullanıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş da burada. Fantastik projelere halkın parasının çarçur edilmesinin bu millete nelere mal olduğunu en iyi o bilir. Yaptığımız her hizmet o kadar kıymetli ki bu birikimlerimiz kaybolursa bunun hesabını kendimize veremeyiz diye adayım. Köklü tecrübemiz ve bitmeyen heyecanımızla Yenimahalle halkını belirsizliğe mahkûm etmeyelim, Yenimahalle emin ellerde olsun diye yeniden adayım. Yolumuz açık olsun, Yenimahalle’nin istikbali aydınlık olsun” diye konuştu.
Yavaş, “Fethi Başkan her seçimde büyük farkla kazanıyor”
Fethi Yaşar ile uyum içerisinde çalıştıklarını dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş da ”Girdiği her seçimde Fethi Başkanımız büyük farkla seçimi kazanıyor. En önemli özelliği hiç kimseyi ayırmaması, hiç kimseyi ötekileştirmemesidir. Başkan Yaşar herkesin her türlü derdine koşan, belediyenin parasını hiçbir zaman çarçur etmeden kendi parası gibi harcayan bir başkandır. Bu bizim ortak özelliğimizdir. Bizler de seçimden önce iş başına gelirken aynı Fethi Başkanım gibi belediyenin parasını harcarken bu paranın Ankaralıların tertemiz alın teri ile belediyeye ödenen para olduğunu ve yaptığımız bütün harcamaları kentin asli ihtiyaçları için, insani önceleyen ihtiyaçlar için harcayacağımızı söylemiştik. Aynen devam ediyoruz ve uyguluyoruz” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ise “100.Yıl Cumhuriyet Akademisi’nden Nazım Hikmet Kongre ve Sanat  Merkezi’ne, kreşlerinden sağlık ocaklarına birçok alanda sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçiren Fethi Başkanımız var. Ankara’nın 6 milyonuna adil hizmet götüren, Ankara’yı yıllardır parsel parsel satanlardan sonra rant için değil halk için hizmet götüren Mansur Yavaş Başkanımız var. Ne Fethi Başkanımızın ne Mansur Başkanımızın yeniden aday olması tesadüf ne de her seferinde rekor oyla seçilmeleri tesadüf” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Yaşar ve Yavaş, İlçe sakinlerini selamladı ve karanfil dağıttı.