Başkan Yaşar, muhtarlarla buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ilçe muhtarlarını kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi. Belediye Karanfil Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, muhtarların yanı sıra Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu ve Hüseyin Boran katıldı.
OLMAYAN KAYNAKLARI VAAT EDİYORLARYerel seçimlerde muhtar adaylarına başarılar dileyen Başkan Yaşar, “Bu dönem muhtar olmayacak muhtarlarımıza bundan sonraki hayatlarında sağlıklı mutlu günler diliyorum. Bugüne kadar kapım onlara her zaman nasıl açık olduysa, bundan sonra da açık olacaktır. Bu seçim bir iktidar seçimi değildir, bu seçim muhtarıyla, meclis üyeleriyle, belediye başkanıyla kentleri doğru yöneteceklerin vatandaşlar tarafından seçildiği bir seçimdir. Ama kirli siyasete baktığımızda sanki seçime değil de savaşa gidiyoruz. Olmayan kaynakları vaat ediyorlar” dedi.
DEVLETİN PARASINI HARCAYACAK NAMUSLU ELLERE İHTİYAÇ VARVatandaşın ekonomik sıkıntı içinde olduğuna da değinen Yaşar, “Türkiye, bir tahtaya çivi çakmamış insanlarla kaynıyor. Halbuki muhtarın da yerel idarecinin de uyması gereken yasalar var. Cumhuriyetin kuruluşundan beri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu demokraside anayasaya göre yerel yönetimlerin genel bütçeden alacağı pay bellidir. Ben 15 senedir belediye başkanıyım genel idarenin verdiği payın dışında kör kuruş almadım. Bir metre kare arsa almadım. Bir tane araç almadım. Yenimahalle’yi kaynaklarımızı doğru kullanarak gelişmişlikte 5’inci sıraya yükselttik. İddia ile söylüyorum; hiçbir belediyenin bizim belediyemizin sahip olduğu kadar salonu yok. 7 tane salon yaptık. Bir tane sağlık ocağı yapan bir belediye yok. 43 sağlık ocağı yaptık. İnsanlar ekonomik sıkıntı içerisinde vatandaş bir hastaneye gitmek için dolmuş parasını düşünüyor. Halka fayda sağlamayan işlere para harcadıkları için bugün bu durumdayız. Bu ülkenin devletin parasını kendi parası gibi harcayacak namuslu ellere ihtiyacı var. Halkın parasını harcarken 10 defa düşünüp karar vermeliyiz. Biz bunu yapıyoruz. Halka dokunmayan hiçbir projenin altına imza atmadım, atmam” diye konuştu.
FETHİ YAŞAR İLE ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZMuhtarların Yaşar ile çalışmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yuva Mahallesi Muhtarı Ahmet Şimşek ise “ Böyle güzel bir kahvaltıda bizleri buluşturduğu için Başkan Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyorum. Fethi Yaşar gibi bir belediye başkanı ile çalıştığımız için çok mutluyuz. Seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız. Öncelikle bu dönem muhtar adayı olmayan arkadaşlarımıza verdikleri emeklerden dolayı sonsuz iyi dileklerimi sunuyor, yeni seçilecek olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.