Başkent spora doyacak

Bilkent Sportfest 14-15 Ekim tarihlerinde Bilkent Center’da başkentli sporseverlerle buluşacak. Ankaralı spor tutkunları Run’N Roll’un organizasyonunda gerçekleşecek olan festivalde basketbol, penaltı voleybol, masa tenisi, mini tenis, dart, okçuluk, teqball gibi spor aktiviteleriyle sporun ritmini yakalayacaklar. Başkentli sporseverler sahada spor yapmanın heyecanını yaşamalarının yanı sıra e-spor etkinliklerinin de yer aldığı Bilkent Sportfest’te sporun her türüne doyacakları bir hafta sonu geçirecekler.  Ayrıca Bilkent Yol Koşusu’nda ter dökmek isteyen başkentli spor tutkunları 14 Ekim günü kitlerini teslim aldıktan sonra 15 Ekim Pazar günü koşuda yerini alabilecek.
SPOR, MÜZİK, EĞLENCESporun olduğu ortamda olmazsa olmazlardan olan müzik de festivale  ayrı bir renk ve coşku katacak. “Gündüz spor, akşam eğlence” sloganıyla 14 Ekim günü başlayacak olan festivalin sporla geçen gün sonundaki sahne konuğu ise Tuğkan olacak. Özellikle dijital mecralarda yayınladığı şarkıları ile dikkatleri üzerine çeken başarılı şarkıcı Yabancı, Kusura Bakma, Sen Ben Benim, Seni Çok Özlüyorum gibi şarkılarını sevenleriyle birlikte hep bir ağızdan seslendirecek. İkinci gün de dolu dolu geçecek olan festivalde kapanışı ise başarılı grup Yüzyüzeyken Konuşuruz yapacak. Sen Varsın Diye, Dinle Beni Bi, Boş Gemiler, Bodrum gibi dillere pelesenk olan şarkılarını seslendirecek olan başarılı grup unutulmaz bir kapanışa imza atacak. Bilkent Sportfest’te, sporun yanı sıra yiyecek-içecek stantları ile spor markalarının stantları da spor severler ile buluşacak.
Bilkent Center AVM Müdürü Esat Aydın, Bilkent Center’ın 25. yılına özel birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ettiğini ifade ederek,  “Bizler için büyük önem taşıyan 25. yılımızda birbirinden özel etkinlikleri misafirlerimiz ile buluşturmaya devam ediyoruz. Food Truck Fest, Ankara Kahve Festivali sonrası şimdi de Ankara’da ilk defa gerçekleşecek olan Bilkent Sportfest ile ilkleri misafirlerimize sunuyor olmak bizler için büyük gurur” açıklamasında bulundu. 
Bilkent Center olarak, sahip oldukları birçok mimari özellikle ilk günden bu yana ziyaretçilerine keyifli, konforlu ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunduklarını da ifade eden Esat Aydın “Cumhuriyetin 100. yılına ve Bilkent Center’ın 25. yılına yakışır projeleri misafirlerimiz ile buluşturmaya devam edeceğiz.  Önümüzdeki yıl düzenlemeyi planladığımız etkinlikler, festivaller ve sürprizler ile 2024 yılında da Bilkent Center’da her yaşa ve kendinize uygun bir etkinlik mutlaka bulacaksınız. Başkentli sporseverler festival biletlerini www.bilkentsportfest.com’dan temin edebilirler” diye konuştu.