Bu kaostan birlik ve beraberlikle çıkabiliriz

Önce insani görevimizi yerine getirelim. Tutuklanan Faruk Koca’ya ve Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileyelim.  Keşke yaşanmasaydı, Keşke Ankaragücü’nün her yönettiği maçında takıma zarar veren Halil Umut Meler maça atanmasaydı. Keşke Meler, haksız yere Ali Sowe’u atmasaydı, keşke o son dakika golü gelmeseydi. Keşke Faruk Koca sahaya girmeseydi ve Meler’e vurmasaydı.
“Keşke”ler bitmez…
Benim de en sevmediğim kelimedir bu keşke. Çünkü olanın olduğunu, geri dönüş olmadığını bize hissettiren bir kelimedir.
Tıpkı yaşananlar gibi.
Evet ortada bir yanlış var. Ve bu yanlışın ardından başkan Faruk Koca’da özür dileyerek istifasını verdi. Faruk Koca, maalesef bugün Sincan Cezaevi’nde. Muhtemelen kısa süre içinde çıkacak. Ama Ankaragücü taraftarının gözünde bir “Kahraman!” olarak anılacak.
Bir zamanlar Aziz Yıldırım, Fenerbahçe için cezaevine girmişti. Bugünde aynı akıbeti koskoca Faruk Koca yaşıyor. Faruk Koca gibi parası pulu olan, vekillik yapmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınında olmuş ve geçmişte onun canını bile kurtarmış bir insan sadece Ankaragücü için cezaevinde yatacak.
Bu az buz bir olay değildir. O yüzden Ankaragücü camiasının Faruk Koca’ya sahip çıkması gerekir.
Ki çıkıyorlar ve çıkacaklarda zaten…
Bugün taraftar grupları bir destek açıklaması yaptı, yarından itibaren Tandoğan’da destekler devam edecek. Sonrası kamuoyu oluşturulacak. Faruk Koca’nın arkasında durulacak.
YENİ BAŞKAN FIRAT
Kulübün durumu da önemli tabii ki. Bu akşam yapılan olağan üstü toplantıda yola devam kararı çıktı. Bu olumlu bir gelişme. Bu konuda kritik evre aşıldı. Kulüp sahipsiz kalmayacak. En kötü senaryo buydu. Şükür ki, hızla aksiyon alındı. Başkanlığa İsmail Mert Fırat yönetiminde devam edilecek.
Yeni başkan Fırat’a hayırlı olsun diyorum. Bundan sonra her konuda desteğe devam edilmelidir.
Emre Belözoğlu’nun kalması da önemli. Demek ki yönetim tarafından kendisine gerekli güvenceler verilmiş. 
TFF BAŞKANI İSTİFA ETMELİ!
Bu maç öyle bir zamana rast geldi ki, tam TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi istifa noktasına gelmişti, haftalardır rezil maç yöneten hakemler artık dayanılmaz bir baskının altına girmişlerdi. MHK’ye büyük tepkiler vardı.
Ama bizim maçın ardından bütün bunlar buzdolabına kondu.
Yani şimdilik donduruldu. Bakın yarın bu zor günler geçecek ve normalleşeceğiz, işte o zaman oklar yine bunlara dönecek. Yani bugün linç ettiğiniz Ankaragücü bile sizi kurtaramayacak.
TFF, MHK eliyle hakemler, İstanbul takımlarının yönetimleri ve İstanbul medyası bugün Türk futbolunu içinden çıkılmaz bir kaosa sürüklediler.
Ve şimdi hepsi sanki masummuş gibi elbirliği ile Ankaragücü’ne Ve Faruk Koca’ya saldırıyorlar.
Utanmadan saldırıyorlar, daha önceden yaptıkları ve söylediklerini unutarak saldırıyorlar.
Dün bu hakemlere çakanlar, bugün hakem dostu olmuş çıkmışlar.
Tam bu durum size yakışır utanmazlar!
Hele TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi. Senin başkan olmandaki en büyük etken Faruk Koca’dır. Çıktın gece, Faruk Koca’ya hakaret ettin. Yarın Faruk Koca içerden çıkınca, yüzüne nasıl bakacaksın? O “Yeteeeerrrr” diye bağırdığını sana Faruk Koca sormayacak mı sanıyorsun?
NELER OLACAK?
Bundan sonra neler olacak önemli. Bazılarının ağzından salyalar akıyor. Neymiş “Ankaragücü küme düşürülsün!”müş. Hadi oradan!
Buna kimsenin gücü yetmez.
Ankaragücü büyük taştır. Ki zaten yönetmeliklerde böyle bir şey yok!
İlk planda olacakları fikir jimnastiği yapalım.
Faruk Koca büyük tepkiler nedeniyle tutuklandı. Tutuklamaya itiraz edilmeyecek.  Çünkü ilk celsede, hadi bilemediniz ikinci celsede serbest kalır. Cezası para cezasına çevrilir. Hukuksal süreç devam eder. TFF’den yüksek oranda men cezası alır. Zaten istifa etti. Ama isterse perde arkasından kulübü yönetmeye devam eder.
Kulüp küme düşürülsün diyerek ağzının suyu akarak bekleyenler daha çok beklerler. Talimatlarda böyle bir madde yok. Küme düşmenin şartlarını aşağıya alıyorum. İsteyen okur.
Peki ne ceza gelir?
Yüksek para cezası gelir. Bu sezon taraftarlı maçı unutalım. Ben 8-10 maç civarı bekliyorum. Ama inşallah daha az verirler. Bu maçları da başka şehirde oynama cezası da olmaz diye düşünüyorum.
NE YAPMALI?
Öncelikle bir daha bu Halil Umut Meler gibi, Mete Kalkavan gibi hakemler inşallah  Ankaragücü’nün maçlarına verilmesin. Meler son derece lakayıt bir şekilde yönettiği maç resmen çığırından çıkardı.
Bundan sonra yapılacak tek şey var. Hem Ankaragücü için cezaevine düşen Faruk Koca’ya, hem de armaya sahip çıkmaktır.
Ankaragücü’ne ve devam eden yönetime her platformda, daha fazla sahip çıkmak lazım. Bu badireden sadece birlik ve beraberlik içinde çıkabiliriz.
Ankaragücü eğer bu badireyi de alnının akıyla atlatırsa bir daha kimse yıkamaz.
Ama bizde bazı şeyleri bir tarafa yazdık. Elbet bugünlerde geçecek ve normale döneceğiz. O zaman hatırlatmasını da biliriz.