Bulancak durağı şehir girişi projesi hedefine ulaştı

Mehmet UZUN
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun vaat ettiği projeler arasında yer alan ve üç yıl önce şehre kazandırılan ilk projelerinden biri olan Bulancak Durağı Şehir Girişi Projesi beklenen hedefine ulaştı. Şehir içi girişi düzenleme ve trafik akışını rahatlatmak amacıyla hazırlanan proje altyapı, üstyapı, yol genişletme, dekoratif aydınlatma, özgün mimari ile yeni saat yapımı ve peyzaj çalışmalarının ardından kullanıma sunulmuştu.
Proje ile birlikte, şehir içinden sahil yoluna akan trafik akışının hızlanmasını sağlamasının yanı sıra, bölgeye modern bir görüntü getirilmiş, yol 12 metre daha genişleyip 55 araç aynı anda sahil yoluna çıkışı sağlanmıştı. Ayrıca, çirkin bir görüntü veren baraka tipi evler kamulaştırılma sonucu yıkılarak elde edilen alan projeye dahil edilmişti.
Bu Mega projenin hayata geçmesiyle birlikte şehir girişi hem modern bir görünüm kazanıp hem de araç trafiği oldukça rahatlarken, gelinen süreçte de vatandaşlardan tam not altı.
VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NA TEŞEKKÜRGiresun’da yaşayan vatandaşlar üç yıl önce bu projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkür ederek: “Şehir girişimiz Giresun’a yakışmıyordu. Araç yolu dar ve ihtiyacı karşılamıyor, zemin asfalt, aydınlatma eski ve yetersiz, girişin hemen ilerisinde baraka tipi hoş görüntüsü olmayan evler vardı. Ancak yeni proje ile her şey tersine döndü. Şehrimize gelen gurbetçiler ve misafirler projenin Giresun’a çok yakıştığını bizlere anlatıyorlar ve Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkürlerini iletiyorlar. Bu da bizleri mutlu ediyor.” şeklinde görüş belirtiyorlar.
ÖNEMİ ŞİMDİ ANLAŞILIYORAraç sürücüleri de artık şehre giriş ve çıkışta büyük bir rahatlama olduğuna değinerek, şerit sayısının artmasının kendilerini son derece rahatlattığını dile getiriyorlar.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise bu projenin Giresun’a çok şey kazandırdığını söyledi.
Başkan Şenlikoğlu: “Şehir girişini düzenleyen ve şehir içinden sahil yoluna trafik tahliyesini hızlandıran bu projemiz olmazsa olmazımızdı. Dolayısıyla göreve geldikten sonra yapımına başladığımız ilk projemiz oldu. Çalışmalar istenildiği gibi gitti ve kısa zamanda bu projeyi hayata geçirdik. Yolda sokakta karşılaştığımız hemşehrilerimiz projenin amacına ulaştığını söylüyor. Bu durum da bizleri mutlu ediyor. Projemizle birlikte hem şehir girişimiz modernleşti hem de trafik akışı oldukça rahatladı. Böyle mega projelerimiz ikinci dönemimizde devam edecek. Söz verdik yaptık, açıklayacağımız yeni projelerimizi de aynı şekilde yine vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran ve Giresun’umuza değer katan projeleri durmaksızın gerçekleştirmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.