Cumhuriyet kadınlarla daha güçlü

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları farklı etkinliklerle devam ediyor. 100. Yılda Cumhuriyetin Kadınları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Halı Saha Futbol Turnuvasıyla kutladı.  Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut’un organizasyonu ile bir araya gelen Ankara Barosu Kadın Futbol Takımı ve iş kadınlarının da arasında olduğu kadınlar Türk kadınının Cumhuriyet boyunca her alanda güçlü olduğunu bir kez daha ifade ettiler. Turnuvanın sağlık sponsoru “EYZA Sağlıklı Yaşam Merkezi”  kadınlara güzellik ve sağlıklı yaşam bakımı  paketi hediye ederek, her zaman kadınların yanında olduklarını dile getirdiler.
BULUT: BU ANLAMLI TURNUVADA ŞAMPİYON TÜM KADINLARIMIZ OLDUTurnuvanın final mücadelesini yöneten Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut, bu anlamlı turnuvada tüm kadınların şampiyon olduğuna vurgu yaparak, “Cumhuriyet’in yüz yıllık tarihini geride bıraktık. Biz Atatürk devrim ve kanunlarıyla, bizim için planlanmış bir karanlığa çalım atmayı başarmış mücadeleci ve özgün bir halk modeliyiz. Benim ülkemde, kurtuluş mücadelesi kadınların baskın gücüyle verilmiş bir ülkedir. Bu ülkenin kadını  emekçidir, fedakardır, mücadelecidir, paylaşımcıdır, değerlerine ve ülküsüne bağlıdır, çoğu azdan var edebilendir… Bu ülkenin kadınları, bu ülkenin bağımsızlığı için direnmiş kadınlardır. Cumhuriyet’in kadına sağladığı en önemli hak, kadın ve erkek eşitliğini öngören düzenlemelerdir. Kadınlarımızın her alanda yanında ve destekçileriyiz” dedi.
DERYA ÇAĞLIYAN: CUMHURİYET KADINLARLA DAHA GÜÇLÜ VE GÜZELAnkara Barosu Kadın Futbol takım kaptanı Derya Çağlıyan ise Cumhuriyet’in kadınlarla daha güçlü ve güzel olduğuna dikkat çekerek, “Bu zamana kadar birçok projede yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Ancak bugün hem Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamak hem de her alanda varlığımızı göstermek istedik. Tüm takım arkadaşlarım bugüne özel hazırlandı. Her zaman olduğu gibi bugün de farklı kadın takımları ile karşılaştık. Centilmenlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz maçlar sonucunda gördük ki, biz kadınlar çok güçlüyüz. Emeği geçen ve bu organizasyon içinde takımımıza yer veren Halı Saha Futbol Federasyon Başkanımız Sn. Bahadır Bulut’a ve her daim bizi destekleyen Ankara Barosu’na teşekkür ederim” diye konuştu.
“CUMHURİYET SENİNLE GÜZEL , ÖZGÜRLÜĞÜ SENİNLE ÖĞRENDİK ATAM”Final müsabakası sonrası kupa ve madalyaları Tomris Spor Kulübü Başkanı Hacer Bulut takdim etti. Bulut,  “Cumhuriyetimizin 100.yılını sevinçle tüm Türk halkı birlikte taçlandırıyoruz. Bir asır geçse de Cumhuriyet seninle güzel sevgili Atam. Özgürlüğü seninle öğrendik. Bu benim, bizim vatanımız demeyi öğrendik. Vatanımızda sevgi ile yaşamayı seninle başardık birlik içinde yaşayan Türk milleti seninle gurur duyuyor sevgili Atam. Cumhuriyetimize emek veren bu uğurda can veren şehitlerimize minnet borçluyuz” dedi.
TURNUVAYA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜRBulut turnuvaya destek verenlere teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı; “Turnuvaya destek için gelen bu anlamlı ve coşkulu birgün de bizleri yalnız bırakmayan Gençlerbirliği işadamları derneği yönetim kurulu başkanı ve Gençlerbirliği mali işlerden Sorumlu asbaşkan Sinan Aydın’a Akkerman Medya sahibi Bedri Akkerman’a  Ostim Radyo programcısı Atilla Kiper’e ve Vizör TV program yapımcısı gazeteci yazar Mert Dokuzoğlu’na müsabakaları yakından takip edip  cumhuriyet coşkusunda kadınlarımızı yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz.”