Cumhuriyetin Başkenti 100. yıla hazırlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Başkentin dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılı yazılı özel stickerlar (etiket) hazırladı.
YAVAŞ: 100. YIL FARKINDALIK ÇALIŞMASINA KATILABİLİRSİNİZCumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak tasarlanıp bastırılan stickerların (etiket) dağıtılmaya başladığını sosyal medya hesaplarından yaptığı videolu paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:
“Taksiler, dolmuşlar, otobüsler, metro, kamyonlar… Evlerimizi, iş yerlerimizi, Belediye araçlarımızı ve esnaflarımızın aracını süslüyor, Cumhuriyetimizin Başkentini 100. yıla hazırlıyoruz. Siz de araç etiketlerini ABB Merkez Binası A ve B Blok danışmadan temin edebilir, 100. yıl farkındalık çalışmasına katılabilirsiniz.”
100’ÜNCÜ YIL COŞKUSU BAŞKENTİN DÖRT BİR YANINDAAsılan Türk bayrakları ile kırmızı beyaza bürünen Başkentte, hazırlanan 50 binden fazla sticker (etiket) Ankara Büyükşehir Belediyesinin iş makine ve araçları ile taksi, dolmuş, otobüs ve metroların en görünür yerlerinde yerini aldı.
Özel olarak tasarlanan etiketleri araçlarının camlarına yapıştırarak Cumhuriyetin 100. yılını ölümsüzleştiren taksi ve dolmuş esnafı ise şunları söyledi:
-Erdinç Sangu (Dolmuş Esnafı): “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bizim için en büyük ve en özel günlerden bir tanesi… Atatürk’ün bize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı… Halk olarak hepimiz gururlu ve mutluyuz.”
-Arif Atmaca(Dolmuş Esnafı): “Cumhuriyetimizin 100. yılı insana gurur veriyor.”
-Ali Çatıkkaş (Ankara Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi): “Büyük bir fedakârlıklarla kurulun Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizi hatırlatan, zinde tutan ve bu stickerları hazırlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”
-Suat Uğur (Taksi Esnafı): “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
-Hasan Şimşek (Taksi Esnafı): “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz 100 yaşında, nice 100 yıllara.”