Engelliler Etimesgut’ta buluştu

Etimesgut Belediyesi ve Etimesgut Kent Konseyi Engeller Meclisi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Korkut Ata Kültür ve Sanat Merkezi’nde program düzenlendi.
Programa Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Demiray,  Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkan Ömer Uzun, engelli ve aileleri, STK temsilcileri ile muhtarlar katıldı. Paralimpik masa tenisi şampiyonları Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Nesim Turan,  karate şampiyonları Muhammet Karakaya, Nesrin Cavadzade, Okçuluk şampiyonu Sadık Savaş da engellileri yalnız bırakmadı.
Programda konuşan Başkan Enver Demirel engellilerin hayatlarını kolaylaştıran onları hayata bağlayan birçok hizmet gerçekleştirdiklerini söyledi.
Demirel, “Bu hizmetlerimizin başında Türkiye’ye örnek olan engelsiz yaşam merkezimiz geliyor. Bu merkezimizde engelli alilerimize birçok imkan sunuyoruz Ayrıca engellerimizi her yıl denizle buluşturarak onların sosyalleşmelerine imkan sağlıyoruz. Sosyal destek projelerimizle yine engellerimizin hayatlarını kolaylaştırıyoruz” dedi.
Demirel engelli ve ailelerine yönelik hizmetlerin devam edeceğini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engellilerin sorunlarının çözülmesine vesile olması temennisinde bulundu. Program kapsamında engeller için kukla gösterisi gerçekleştirildi. Engeliler çalınan şarkı ve türkülere gönüllerince eğlendiler.
Kent Konseyi Başkanı Ömer Uzun engelli ve ailelerine sağladığı destek için Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür etti. Demirel masa tenisi şampiyonları ile masa tenisi oynadı.