Enver Demirel yeni projelerini açıkladı

Etimesgut Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP adayı Enver Demirel, katıldığı bir televizyon programında yeni dönem projelerini açıkladı. Demirel’in projeleri arasında AMATEM, alzeimer merkezi ve buz pisti dikkat çekti.
Etimesgut’un yaşam kalitesini artıran hizmet ve yatırımların devam edeceğini ifade eden Demirel, “Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, anne-babalarımız, emeklilerimiz, yaşlılarımız için, daha çağdaş, daha yaşanabilir Etimesgut için hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.
AMATEM BİNASIDemirel özelikle gençlerin en önemli sorunları arasında alkol ve madde bağımlılığı geldiğini belirterek, “Alkol ve uyuşturucuyla mücadele amacıyla çok kez seminer ve konferanslar düzenlediklerini ancak kalıcı bir eser bırakmak istiyoruz. Şimdi önümüzdeki süreçte AMATEM – Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi kuracağız. Bununla ilgili ön çalışmalarımızı başlattık” diye konuştu.
BUZ PİSTİ PROJESİDemirel, birçok kültür sanat ve yaşam merkezini ilçeye kazandırdığı gibi özellikle gençlerin kendisinden talep ettiği, buz pateni pistinin sözünü verdi. Demirel buz pateni pistine dair “Yerini hazırladık, projelendirdik. Önümüzde ki beş yıl içerisinde bu çalışmayı da gerçekleştireceğiz” dedi.
YAŞLI BAKIM MERKEZİİl Bilge Hatun Erinçevi (huzurevi  inşa ettiklerini ifade eden Demirel, Eryaman bölgesine bir yaşlı bakım merkezinin daha kurulacağının müjdesini verdi.
ALZHEİMER KONUK EVİ PROJESİDemirel, “İlçemizdeki alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını desteklemek amacıyla alzheimer konuk evi yapacağız.  Aile bireyleri  alzheimer hastalarını konukevine günü birlik bırakabilecek, merkez görevlileri onların kontrollü bir şekilde günlük hayatlarını idame ettirmelerini sağlayacaklar” dedi.
BİLİM MERKEZİ PROJESİDemirel, “Eğitim-öğretime destek amacıyla; öğrencilerin, okullarında öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökecekleri, deneysel ve uygulamalı etkinliklerin yer alacağı, öğrencileri denemeye, keşfetmeye teşvik eden, bilgiyle bilimin kapısını aralayan bir “Bilim Merkezi Projesini Etimesgut gençleri ve çocukları için tasarlıyoruz” şeklinde konuştu.
EMEKLİ KONAKLARI ve HANIM KONAKLARIEtimesgut’un farklı mahallelerinde daha önce 5 emekli konağı inşa ettiklerini belirten Demirel, Turkuaz Mahallesi Emekli Konağı ve kadınlar için etkinliklerini planlayabilecekleri Hanımlar Konağı ile Piyade Mahallesi Emekli Konağı sayesinde sakinlerine ihtiyaç duydukları, beraber sohbet edip vakit geçirebilecekleri projelerin çalışmasını başlatacaklarını söyledi. Demirel ayrıca ihtiyaç duyulan mahallere kreş, park ve orman alanları oluşturacaklarını yol ve kaldırım çalışmalarıyla ilçeyi daha da modern hale getireceklerini ifade etti.