Gençlerbirliği’nde Akdaş yeniden başkan oldu

Gençlerbirliği  Olağanüstü Genel Kurulu Türkiye Karayolları Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.  Genel Kurulda tek aday olan mevcut başkan Niyazi Akdaş kullanılan 178 oyun 167’sini alarak yeniden kulüp başkanlığına seçildi. Genel kurulda  ayrıca 7405 sayılı kanuna uygun tüzük tadilatı da görüşülerek tüzük tadilatı yapıldı. Divan Başkanlığını Taner Ünlü’nün yaptığı genel kurulda yönetim ve denetim kurulları ibra edildi. Olağanüstü genel kurulda 7405 sayılı yasa gereği tüzük tadilatı yapıldı. Oylamaya sunulan kulüp tüzük taslağı, delegeler tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.
Yeni yönetimde şu isimler yer alıyor; Arif Ölmez, Ayhan Güney, Gaye Derekaya, Gün Emre İçer, İbrahim Ethem Koşar, İsmet Beltan, Kubilay Güvenç, Mehmet Soylu, Muhammed Fatih Gök, Oktay Yüksel, Osman Coşkun, Özgür Durşen, Seçkin Altınel, Servet Ülger, Sezgin Özkan, Sinan Aydın, Şanser Kadooğlu, Tolga Arslan.
“GENÇLERBİRLİĞİ’Nİ LAYIK OLDUĞU YERE GETİRMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”Yeniden başkanlığa seçilen Niyazi Akdaş genel kurula katılan delegelere destekleri için teşekkür ederek, “Bugün üzüldüğümü söylemezsem yapamayacağım. Koca çınarın genel kurulu. 100 yıllık kulübün anayasası olan tüzüğünü 200 kişiyle oyluyoruz. Çok acı. Bizim 2 bin delegemiz vardı, aidatlar ödenmediği için bir kısmını ayırdık. Şu an 1300 delegemiz var ve bunlardan sadece 200 kişi katılıyor. Genel kurulumuz Pazar günü olsaydı da bu sayı 300 kişi olurdu.
AKDAŞ’TAN EMRE BELÖZOĞLU’NATEPKİGençlerbirliği’nde yeniden başkanlığa seçilen Niyazi Akdaş, Ankaragücü ile yapacakları TSYD Ankara Şubesi Kupası maçının sarı lacivertli takımın teknik direktörü  Emre Belözoğlu’nun istememesi nedeniyle oynanamadığını belirtti. Niyaz Akdaş 15 Ekim Pazar günü MKE Ankaragücü ile TSYD Ankara Kupası maçı oynayacakları için genel kurulu cumartesi gününe aldıklarını hatırlatarak, “Ankaragücü’nün teknik direktörü bir alt ligden takımla hazırlık maçı yapmam deyince pazar günkü maç iptal edildi” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN AKDAŞ’TAN PLAY-OFF HEDEFİBaşkan Akdaş,“Yönetime aldığımız arkadaşlarımız, gerekli katkıları vermedi. Dolayısıyla bu kulüp bir kişinin omzunda anca bu kadar gidiyor. Maddi katkılar lazım. Yeni yönetimdeki arkadaşlara şimdiden verecekleri katkılar için teşekkür ediyorum. Bu kulübü play-off’a, hatta ilk 2’ye sokmaya çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Play-off’u şahsen garanti görüyorum. Devre arasında belki 2-3 takviye yaparız. Onlarla birlikte hedefimize ulaşacağımıza eminim. Şanlı Gençlerbirliği’ni layık olduğu yere getirmek için arkadaşlarla var gücümüzle çalışacağız. Bu son seçimli genel kurulumuz, inşallah bir daha 3 ayda bir seçim için gelmeyeceğiz. Yalnız Aralıkta şirketleşmeyle ilgili genel kurul yapmamız lazım. Bu kulübün kurtuluşu şirketleşmedir. Böyle olursa 1-2 tane daha Niyazi bulmak mümkün değil. O zaman da bu kulüp BAL’a gider” diye konuştu.