Güvenilir Kripto Paralar Nereden Bulunur?

Kripto para sektörünün gelişmesiyle beraber birçok kişi buna bir kâr etme fırsatı olarak bakmaya başladı. Eğer en başta kripto sadece teknoloji âşığı bazı dar çevrelerin farkında olduğu bir konu olmuş olsa da, şu an durum tam tersine döndü.
Fakat her zaman kripto yatırımlarının para kazanmak için riskli bir yöntem olduğunu unutmamamız gerekir, bu yüzden de kripto yatırımlarının para kazanmak için kullanılan çok riskli bir yöntem olduğunu ve kripto para kurları herhangi bir yönde hızlıca hareket edebileceği için hazırlıksız insanların sermayelerini dakikalar içinde kaybedilebileceğini unutmamak gerekir. Bunun nedeni ise kripto piyasasının çok değişken olmasıdır. Kazanmak için piyasa trendlerini nelerin etkilediğini, kripto para alıp satmak için en iyi zamanı bilmek mühimdir.
Bir diğer önemli kısmı ise kriptoları güvenli bir şekilde alabileceğiniz güvenilir ve kullanımı rahat bir hizmettir. Seçeneklerimiz nelermiş bir göz atalım.
En Güvenli Kripto Para Sitesi Nasıl Seçilir?Şu sorulara dikkat edin:
●     Platform kayıt istiyor mu?
●     Kimlik doğrulama gerekiyor mu?
●     Ne tür finansal araçlar sunuyor?
●     Kullanıcılar fonlarını nasıl saklıyor?
 Tabii ki, kripto alımı için en güvenli seçenek denetim altında bir kripto platformu kullanmaktır. Bu da işlemleri gözeten ve diğer müşterilere zararı olabilecek hareketleri engelleyen merkezi bir vücut olması anlamına gelir. Bu tarz platformların yüksek seviyede kullanıcı koruması bulunur ve fon reservlerini koruma altına almak için karmaşık mekanizmalarını uygular.
 Merkeziyetçi borsalar doğrulamayı atlamak isteyen kullanıcılarına da bazı araçlar önerse de bunlar sınırlı kalır. Çünkü gelişmiş araçlar ve sınırsız çekim işlemleri sadece kayıtlı ve doğrulamasının gerçekleştirmiş kullanıcılar için saklıdır. Bunlar ise başlıca; kaldıraç alım satımı (ödünç alınan fonlar ile), vadeli işlemler, marj işlemleri ve benzeri araçlardır.
 Güvenli kripto borsalarına verilebilecek bir örnek de WhiteBIT’tir. Bu arada müşterilerinin fonlarını (%96’sını) çevrimdışı cüzdanlarda saklar. Aşağıda WhiteBIT üzerinden kripto satın almak için gereken adımlara bir bakalım:
 Kaydolun ve kimlik doğrulamayı geçin (en geç 24 saat sürer);Alım Satım bakiyenize para aktarın (itibari para birimlerini de kullanabilirsin);Hızlı Dönüştürücü’yü bulun ve satın almak istediğiniz varlığı seçip para birimini seçin.Alım satımınız için gereken komisyon ücretini görün ve ödemeyi gerçekleştirin. Kripto hesabınıza saniyeler içinde yatacaktır. İsterseniz güvenilir kripto para sitesi WhiteBIT’te paranızı saklayabilir veya paranızı aylar boyunca saklamak istiyorsanız soğuk bir cüzdana aktarabilirsiniz.