Halkbank yarı final aşkına

CEV Erkekler Şampiyonlar Liginde Türkiye’yi temsil eden iki takımdan Halkbank, çeyrek final ilk maçında İtalya’nın Cucine Lube CIVITANOVA takımını Ankara’da ağırlayacak. 21 Şubat Çarşamba TVF Z.B. Voleybol Salonunda oynanacak müsabaka 18:00’de başlayacak. Karşılaşmanın hakemleri Bulgaristan Voleybol Federasyonundan Dobromir Dobrev ve Macaristan Voleybol Federasyonu’ndan Peter Szabo.
Karşılaşmanın rövanşı 28 Şubat’ta İtalya’da oynanacak.
KARDEŞLER KARŞI KARŞIYAKarşılaşmanın ilginç noktalarından biri de Adis ve Mirza Lagumdzija kardeşlerin ilk kez bu seviyede birbirlerine rakip olmaları. Türkiye Voleybol Milli Takımı’nın da bir parçası olan iki kardeşten Adis Lube, Mirza da Halkbank forması giyiyor.
Birbirlerine ilk kez rakip olacak kardeşlerden Adis gururlu olduğunu ancak maç için iddialı olduklarını söylerken, Mirza da ağabeyini üzeceği için şimdiden üzüldüğünü ifade etti.
‘YARI FİNALİ İSTİYORUZ’Lig yarışında 20’de 20 ile lider durumda, Kupa Voley’de dörtlü finale kalan Halkbank, karşılaşmanın hazırlıklarını ara vermeden başladı. Maç öncesinde başkent ekibinde sakat veya cezalı oyuncu bulunmuyor.
Maçla ilgili görüşlerini açıklayan Milli smaçör Mirza Lagumdzija İtalya’nın en önemli takımlarından biri ile oynayacaklarına vurgu yaparak, “Lube’yi anlatmaya gerek yok, çok güçlü bir takım. Ağabeyim dahil çok önemli oyuncuları var. Elbette biz de çok önemli oyunculara sahibiz. Taraftarımızın ve camiamızın desteği ile iyi bir skor alıp İtalya’da turu geçmek istiyoruz. Hedefimiz önce yarı final sonra final” diye konuştu.