Kamuoyundan gelen çağrıya Eybil kulak verdi

Mehmet UZUN
 1996 yılından beri belediyeciliğin içinden gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesinde iş hayatına başlayan Tahsin Eybil kamuoyu tecrübelerini Tirebolu‘da değerlendir. Eybil, aldığımız bilgilere göre istifa ederek Tirebolu’dan AK Parti Belediye Başkan aday adayı olacağını duyduk.
Yapılan kamuoyu araştırmalarında ön plana çıkan Eybil ismim AK Parti’nin yöneticileri tarafından da dillendirilmeye başlandı dedi.
Bürokrasinin içinden gelen yıllarca belediyeciliği değişik il ve belediyelerde görev yaparak en ince teferruatına kadar bildiği konuşuluyor.
28. dönem AK Parti Giresun Milletvekili aday adayı olan iyi bilin üçüncü sırada olsa doğu bölgesini toparlayacak o önceki milletvekilleri tarafından bazı sohbetlerde dillendiriliyor.
Eybil’in yapmış olduğu çalışmaları da ön plana koyduğumuzda Tirebolu’da aday olursa seçimi en güçlü aday olarak kazanacağı da konuşulan konular arasında.
2000 yılından bu tarafa bakıldığında öyle bir rüzgârın AK Parti tarafından yakalandığı görülmemiştir. Bu rüzgârın gerek AK Parti yöneticileri gerekse AK Parti’ye gönül vermiş kişiler tarafından benimsendi.