Mamakspor moral yemeğinde buluştu

Mamakspor ailesi moral yemeğinde bir araya geldi. Urfi Aknur U 18 B Ligi 3. Grup’ta mücadele eden Mamakspor hafta sonu oynayacağı Türközüspor maçı öncesinde moral yemeğinde bir araya geldi. Ankaralılar Derneği (AHİD) Mamak Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen moral yemeği etkinliğine Mamakspor U18 Takımı oyuncuları, Mamakspor Kulüp Başkanı Erhan Karadağ, eski başkanlardan Ankaralılar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin, İbrahim Beybaba, Ankaralılar Derneği Mamak Şubesi Başkanı Osman Emir, Mamakspor Genel Sekreteri Resul Erkan, Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve U18 Takım Antrenörü Fatih Ulugöl, kulüp yöneticileri Nejat Akkuş, Aydoğan Aslan, Fuat Koçak, Kemal Kantar, Teknik Sorumlu Osman Yağlı, İş insanı Hayrettin Ağırbayraktar, Mali Müşavir Erdal Eyüpoğlu, Ankaralılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cezmi Kazaroğlu, Mamak İş Adamları ve Sanayiciler Odası Başkanı İbrahim Engin, Doğukent Kooperatifler Birliği Başkanı Üstün Balamir, Mamak Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Aksu ve sporcu velisi Cemile İpek katıldı.
İKİNCİLİK MÜCADELESİGrupta ilk iki sırayı elde eden takımlar önümüzdeki sezon U18 A Ligi’nde mücadele etme hakkını elde edecek. Ligin bitimine üç hafta kala grupta heyecan dorukta. Mamakspor Grup’ta 27 puanla ikinci sırada bulunurken, 24 puanlı iki takımdan Şeker 06 Spor 3. ve Türközüspor 4. sırada yer alıyor. Mamakspor ligin 12. hafta maçında hafta sonu Türközüspor’la karşı karşıya gelecek. Bu maç her iki takım açısından da çok önemli. Mamakspor galip gelirse grup ikinciliğini garantilemiş olacak. Türközü galip gelirse grup ikinciliği umutlarını sürdürmüş olacak.
BAŞKAN KARADAĞ’DAN CENTİLMENLİK VURGUSUMamakspor Kulüp Başkanı Erhan Karadağ, hafta sonu önemli bir maça çıkacaklarının altını çizerek, “Bu hafta Türközüspor’la karşı karşıya geleceğiz. Grup ikinciliği açısından her iki takım açısından da önemli bir maç. Bu maçı da kazanıp grup ikinciliğini garantilemek istiyoruz. Genel anlamda amacımız gençlerimizi spor alanlarına çekmek. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Yetenekli gençlerimizi profesyonel kulüplere yönlendiriyoruz. Şampiyonluk ve başarı bizim için ikinci planda. Mamakspor ve Türközüspor aynı semtin takımlarıyız. Bu maçta önemli olan centilmence mücadele etmek. Türközüspor da grubumuzun iyi takımlarından biri. Centilmence bir maç olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.