Memur-Sen’den Filistin’e bağış kampanyası 

Memur-Sen Genel Merkezi’nde, Memur-Sen, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Türk Kızılay koordinesinde, Filistinlilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlatılan ‘İnsanlık Ölmesin, Filistin’e Yardım Çağrısı’ adlı kampanyaya ilişkin basın açıklaması düzenlendi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamasında, İsrail’in dünyanın gözünün içine baka baka Gazze’de soykırım uyguladığını belirtti.  
Her gün tonlarca bombanın Gazzeli sivillerin üzerine atıldığını belirtti. Yalçın, Filistin’de 14 bin 500’den fazla şehit verildiğini ve 35 bin kişinin yaralandığını söyleyen Yalçın, “26 hastane, 55 sağlık merkezi, onlarca ambulans, 266 okul, 174 cami, 3 kilise saldırılarda tamamen yıkıldı ya da hasar gördü.  
Gazze’de yaşananlar yüzyılın soykırımıdır. İnsanlık vahşete dur demek için ayakta. Yöneticilerinin soykırıma destek verdiği ülkelerde halk  haftalardır Filistin için sokaklarda.  Bugün artık her yer Filistin, her yer Gazze, her yer Kudüs’tür” ifadelerini kullandı. 
Filistin’e yardım eli uzatılması ve temel insani ihtiyaçları için seferber olunması gerektiğini vurgulayan Yalçın, ” Elektrik olmadan, anestezi olmadan ameliyatlar yapılıyor, Gazze’de yakıt yok, su yok, gıda yok, ilaç yok. Gelin soykırıma karşı tek yürek olalım, Gazze’nin yaralarını birlikte  saralım. Memur-Sen ailesi olarak, kampanyanın ilk bağışını biz      yapıyor ve 5 milyon lirayı İHH ve Kızılay vasıtasıyla kardeşlerimize bağışlıyoruz. Tüm GSM operatörleri üzerinden “FİLİSTİN” yazıp 2868’e SMS göndererek 20 lira bağış yapılabilecek.” dedi. 
Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan da açıklamasında, kampanyaya yoğun ilgi gösterilmesini beklediklerini ve Gazzelilerin sıkıntılarından bir an önce kurtulmasını ümit ettiklerini söyledi.