Rahim Mammadov’a sanat ve dostluk nişanı

Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER), Azerbaycan’ın Devlet Sanatçısı, büyük ressam, büyük pedagog, Azerbaycan’ın ilk anıtsal sanatı uzmanlarından olan, Sumqayıt  şehrinin baş ressamı olmuş, Azerbaycan Ressamlar Birliği üyesi, ve aynı zamanda Türkiye Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim Bölümü kurucularından, SAKÜDER’in Onur Sanatçısı Rahim Mammadov’un  95. yaşını kutladı.
SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser, Rahim Mammadov’un şövalesinin başında sanatını yapmaya devam ettiğine vurgu yaparak,  “İzmir’de yaşamını sürdüren ve şövalyesinde resim yapmaya devam eden değerli SAKÜDER Onur Sanatçımız Rahim Mammadov hocamızın  yaş gününü kutlar, sanatının başında sağlık dolu, sevdikleriyle birlikte bir yıl geçirmesini dileriz” ifadelerini kullandı.
CUMHURİYET ‘İN 100 YILI ANISINA SANAT VE DOSTLUK NİŞANISAKÜDER Akademi Sanat Merkezi’nde  Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Geleneksel Cumhuriyet Sergisi ve Cumhuriyet’in 100. yılı anısına Sanat ve Dostluk Nişanı takdim töreni düzenlendi. Sergide, Azerbaycan, Rusya, İran, İzmir, İstanbul, Ankara olmak üzere  23 sanatçının eserleri yer alıyor. Sergi açılışında Azerbaycan Devlet Sanatçısı Akademisyen Rahim Mammadov, Ressam İmren Erşen, Ressam Nurtaç Özler, Ressam Prof. Dr. Serap Etike ve Ressam Günnur Şanlı’ya Cumhuriyet’in 100. yılı anısına Sanat ve Dostluk Nişanı takdim edildi.
Ayrıca, SAKÜDER Akademi Müzik Bölümü Hocamız Güneş Abbas’ın yönetiminde öğrencilerin hazırladığı piyano resitali ise alkışlar eşliğinde izlendi. Piyano resitali Cumhuriyet’in 100 yılı coşkusunu yaşatırken, sergiye de  büyük bir sanat zenginliği kattı.
Cumhuriyetimizin 100.yılı anısına açılan sergi 30 Kasım Perşembe gününe  kadar SAKÜDER Akademi Sanat Merkezi’nde Ankaralı sanatseverlerin beğenisine açık olacak.