Sancaktepe’de kaybolan 3 kardeş bir inşaatın temelindeki suda ölü bulundu

Hilal Mahallesi Gülpembe Sokak’taki bir inşaatın görevlisi, inşaatın yağmur suyuyla dolu temelinde çocuk cesedi görünce durumu polise bildirdi.
İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Gelen itfaiye ekiplerince yağmur suyunun tahliye edilmesi sonrası 3 çocuğun cesedi ekiplerce buradan çıkarıldı.
Yapılan incelemede cesetlerin, önceki gün kaybolan ve evleri inşaat alanına yakın olan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlere ait olduğu anlaşıldı.
Çocukların cesetleri otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Ekiplerin olay yerindeki çalışmalarını bölgeye gelen Sağın kardeşlerin ailesi de takip etti.
Söz konusu mahallede oturan ve kaybolmadan önce evlerinin önünde oyun oynadıkları belirtilen 3 kardeş, 2 Ekim günü akşam saatlerinde kaybolmuştu.
“İhmal 3 çocuğumuzu aldı yuttu”Evlerinde taziyeleri kabul eden baba Ayvaz Sağın, yaptığı açıklamada, çocuklarının ihmal nedeniyle öldüğünü söyledi.
Suyun üzerindeki topun çocuklarına ait olduğunu belirten Sağın, “Top ellerindeki toptu. Herhalde top düştü oraya. Onu alayım derken düştüler mi, kaydılar mı ne olduysa bilmiyoruz.” dedi.
İnşaat alanında herhangi bir önlem alınmadığını öne süren Sağın, “İhmal var. Çocuğun boğulduğu yerde ne bir önlem var ne bir güvenlik var. Su dolmuş, etraf çamur. Okulun dibinde, okula 60 metre var yok, öğrencilerin geçtiği bir yol. Sırf benim çocuğum için değil, herkesin çocuğu için orada bir ihmal var. Oradaki ihmal olmasa belki benim 3 çocuğum şu an hayattaydı. İhmal 3 çocuğumuzu aldı yuttu.” ifadesini kullandı.
Baba Sağın, konuyu takip ederek sorumlular hakkında şikayette bulunacağını belirterek, inşaat alanı çevresinin kapatılması gerektiğini kaydetti.
İnşaat alanının bir tarafının açık olduğunu dile getiren Sağın, “3-4 metre bir yer açık, bir de 10-12 metre arası bir yer açık. Başında da kimse yok.” dedi.
Otopsinin ardından baba Ayvaz Sağın ve yakınları tarafından teslim alınan 3 kardeşin cenazeleri, Sancaktepe’deki Saruhan Camisi’nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından Yenidoğan Mezarlığında toprağa verilecek.
Soruşturma başlatıldıAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sancaktepe’de önceki gün kaybolan 3 kardeşin cesedinin bir inşaatın temelindeki suda bulunmasına ilişkin soruşturma başlattı.
Hilal Mahallesi Gülpembe Sokak’taki cemevi inşaatının yağmur suyuyla dolu temelinde gece saatlerinde cansız bedenleri bulunan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın’ın ölmesine ilişkin Başsavcılık tarafından soruşturma başlatıldı.
Öte yandan Adli Tıp Kurumu morgunda bulunan cenazelerin otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yenidoğan Mezarlığı’nda toprağa verilmesi bekleniyor.