Seymenli “Bir Ankara Hikayesi”

Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin Cumhuriyetin ve Başkent Ankara’nın 100. yılına özel, “Müziğin Dili, Kadının Sesiyle Bir Ankara Hikayesi” müzikal senfonik projenin Ankara Resim Heykel Müzesi Türk Ocağı Salonu’nda düzenlenen lansmanında (ilk gösterim) sergiledikleri gösteri, davetlilerden büyük beğeni topladı.
Ankara Kulübü Derneği YKÜ Gökalp Gözübenli, “Bir Ankara Hikayesi, yüzyıllar önce başlamış ve asla bitmeyecek bir aşktır. Ankara bir sevdadır, Ankara bir tarihtir. Ankara şan ve şereftir. Müziğin Dili, Kadının Sesiyle Bir Ankara Hikayesi’nin ilk gösteriminin içerisinde Ankara Kulübü Derneği Seymenleri olarak bulunmaktan gurur duyduk, onur duyduk, şeref duyduk. Bu özel projede Ankara tarihini etkili sunumuyla gözler önüne seren Pınar Ayhan’a, Genel Sanat Yönetmeni Ersan Petekkaya’ya, orkestranın şefliğini üstlenen Musa Göçmen ve orkestrada görev alan tüm sanatçılara ve benimle birlikte gösterimde yer alan Ankara Kulübümüzün değerli Seymenleri; Halil Bahadır Saka, Emirhan Güler, Emre Yalçınkaya, Nihat Yalçınkaya ile sazıyla gösterime katkı sağlayan çınar Seymenimiz Yekta Yılmaz’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka da, “Müziğin Dili, Kadının Sesiyle Bir Ankara Hikayesi müzikal senfonik gösteriminde 27 Aralık 1919’da Dikmen sırtlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü karşılayan Ankara’nın simgesi Seymenlerin anlatıldığı bölümde Seymen gösterisi ile yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Ankara’nın kadim tarihinin izlerini süren projeye emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Ankara’mızın başkent oluşunun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.