Tarhan’ın başarılı projeleri tüm belediyelere örnek oldu

 Murat POLAT
Yerel seçimler yaklaşırken, siyasi partilere Büyükşehir, İl ve ilçe belediye başkan ile belediye meclis üyeliği için başvurular hızla devam ediyor.
Mersin Mezitli Belediye Başkanlığı için mevcut Başkan Neşet Tarhan, CHP’den aday adaylığı başvurusunu yaptı. İcraatlarını gazetemize anlatan Tarhan yarım kalan projeleri tamamlamak isteğini söyledi. Mezitli halkı tarafından adaylığı sevinçle karşılanan Tarhan, “Mezitli Belediye Başkanı olarak Mezitli halkının huzurundayım bugüne kadar kimseye bir metrekare rant bile sağlamayan bir Belediye başkanı olarak halkın huzurundayım. Bugüne kadar söz verdiklerimden fazlasını yaptım. Yaptıklarımı halk görüyor. Belediyenin hizmeti büyük olmasına rağmen hiçbir kurum ve kişiye bir kuruş borcu yoktur” dedi.
Aday adaylığı Mezitli halkı tarafından sevinçle karşılanan Tarhan, “Başkanlık döneminde hiçbir siyasi ayrım yapmadan her bölgeye hizmet götürdük. Yaptığımız çalışmalarla yılın başarılı belediye başkanları arasında yerimizi koruduk. Yaptığımız başarılı projeler diğer belediyelere örnek oldu. 10 yıldır bölgenin sorunlarını gideriyoruz. Ve her bölgeye hizmet götürmeye çalıştık. Yaptığım hizmet, proje ve çalışmalarla halkın desteğini kazandım” ifadesini kullandı.
Halkın ısrarı üzerine aday adaylığımı açıkladım diyen Tarhan, “Kapımı bugüne kadar herkese açık tuttum. Belediyeye gelen hiçbir vatandaşın sorununu çözmeden geri göndermedim. Mezitli halkına tekrar hizmet etmek için bir dönem daha aday adaylığımı açıkladım. Aday olduğum takdirde Mezitli halkından büyük destek alacağıma inanıyorum” diye konuştu.
Tarhan olmasaydı CHP bu bölgede Belediye Başkanlığını alamayacaktı diyen Mezitli halkı kapı kapı dolaşıp Neşet Tarhan’a oy topluyor.